XRP’nin Eylül Ayı Performansı ve Balina Transferlerinin Etkisi

Bitcoin Haber

XRP, son dönemde kripto para piyasasında düşük performans sergileyerek dikkat çekti. Özellikle 5 Eylül’deki %1,5 oranındaki düşüş ile genel kripto para piyasasının altında bir performans gösterdi. XRP’nin düşüşü yatay bir konsolidasyon eğiliminin parçası olarak değerlendiriliyor. Artan XRP satış baskısının bir nedeni olarak büyük balina transferleri gösteriliyor.

Örneğin, 3 Eylül’de anonim bir adresin BitStamp borsasına yaklaşık 15 milyon dolar değerinde 29,7 milyon XRP token gönderdiği belirtildi. Bu miktarın XRP piyasa trendlerini etkileyebilecek büyüklükte olduğu düşünülüyor.

XRP’nin balina adresleri arasındaki arzına bakıldığında, çoğu yatırımcı arasındaki dağılım da görülüyor. 1 milyon ila 10 milyon token arasında olan kuruluşların elindeki XRP arzı 3 Eylül’den bu yana azalmaya devam ediyor. Benzer şekilde, 100 milyon ile 1 milyar token arasında bakiyesi olan balinaların elindeki XRP arzı da aynı dönemde düştü.

Teknik açıdan bakıldığında XRP, ayı flama formasyonunun kırılma aşamasına girmiş görünüyor. Bu kurala göre XRP fiyatı, Eylül 2023’te mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık %20 daha düşük olan 0,40 dolara düşme riski taşıyor. Ancak, XRP’nin 0,52 dolar civarındaki 200 günlük üssel hareketli ortalamasının üzerinde bir kapanış ayı flamasının kırılmasını geçersiz kılabilir veya geciktirebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş: En Düşük Haftalık Kapanış Kaydedildi

Sonraki Haber

Weibo, Kripto Para Faaliyetlerini Teşvik Eden 80 Influencer Hesabını Kaldırdı

İlgili Haberler