XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 28/08/2020

Metin Alaca

XRP/USD işlem çiftine bakıldığında ayıların ve düşüş baskısının ikinci gün de kontrolde olduğu görülüyor. XRP fiyatı neredeyse bir haftadır düşüş kanalında bulunuyor ve oluşmaya başlayan bayrak formasyonuna rağmen istenilen yükseliş hala tam olarak başlayamadı.

XRP Fiyat

XRP/USD işlem çiftinin gidişatına bakıldığında 20 günlük Bollinger Bandının da düşüş odaklı sinyal verdiği görülmekte. XRP fiyatı 0,2663 dolar ile 0,3014 dolar arasında sıkışıp kalmış durumda ve 0,26 doların altına inilmesi yeni bir trendin başlamasına yol açabilir.

XRP 27 Ağustos tarihinde 0,26 doların altına gerilese de yeniden 0,26 doların üstüne çıkmayı başardı. XRP’nin RSI indikatörüne bakıldığın fiyatın aşırı satış bölgesinde yer aldığı görülüyor. Bu da fiyatın bir süre daha düşüş yaşayabileceği anlamına gelmekte. XRP fiyatının gidişatına göre sağlıklı destek seviyelerinin 0,2596 dolar, 0,2554 dolar ve 0,2448 dolar olduğu söylenebilir.

Ripple Yorumları

Eğer XRP en son sağlıklı destek 0,2448 doların altına gerilerse fiyat uzun süre görülmeyen 0,11 dolar noktasına kadar düşebilir. Ancak olası bir trend dönüşü ve yükseliş durumunda ise ilk olarak 0,27 dolar direncinin, bunun devamında ise 0,29 dolar direncinin kırılması muhtemel.

Eğer 200 günlük EMA’nın bulunduğu seviyede kapanış yapılırsa, XRP’nin rallisi yeniden başlayabilir ve fiyat 0,33 doların üstüne kadar çıkabilir. XRP fiyatının bu dönüşü için ise güçlü bir alış baskısının oluşması gerekiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Enflasyon Açıklamaları ve Bitcoin Etkisi

Sonraki Haber

PayAccept: Gelecek Vizyonu, Elektronik Para Enstitüsü İle Buluşuyor

İlgili Haberler