Ripple Fiyatı: XRP Tamam Mı Diyecek, Devam Mı?

Ripple Fiyatı: XRP Tamam Mı Diyecek, Devam Mı?

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), düşüşünü sürdürüyor ve analistlere göre çok önemli bir noktada yer alıyor. XRP’nin bu noktadan sonra atacağı adımlar “tamam ya da devam” hamleleri olarak nitelendiriliyor.

XRP Fiyatı

Ripple bugün önemli bir destek seviyesi olarak nitelendirilen 0,28 dolar bandının gerisine düştü. XRP böylece 100 günlük hareketli ortalamanın da gerisine düşmüş oldu. Analistlerin açıklamalarına göre, XRP’de uzun zamandır bir destek seviyesi olarak değerlendirilen 0,28 dolarlık seviye son düşüşle bir direnç seviyesine dönüştü.

Bunların yanında XRP her ne kadar düşüşün ardından yükselişe geçmeye çalışsa da bu çaba da satış baskısı ile reddedildi.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre XRP’nin yeniden yükselişe geçmesi için öncelikle 0,2765 dolarlık seviyeyi kırması ve bu rakamın üzerinde kalması gerekiyor. Ancak şu an için XRP’nin 0,2696 dolar bandında seyrettiği görülüyor.

Yükseliş Başlar Mı?

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple‘ın yükselişe geçebilmesi için 0,2765 dolar seviyesinin üstüne çıkmanın yanı sıra 100 günlük hareketli ortalamayı da yeniden kendi lehine çevirmesi gerekiyor.

Eğer artış başlarsa 0,2765 dolar seviyesinden sonra öncelikle 0,28 doların ve ardından 0,29 doların görülmesi bekleniyor. Yine de analistlere göre XRP, bu iki seviyede de çeşitli engellerle karşılaşabilir. Bu engellerin aşılması halinde ise 0.30 dolarlık önemli psikolojik seviye kırılabilir ve boğaların yeniden kontrolü ele aldığı söylenebilir.

Ancak bu aşamalar şu an için aşılmadığı ve bir düşüş eğiliminde olunduğu için analistler XRP’de şu an için ayıların kontrolde olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.