XRP Fiyat Beklentisi ve Ripple-SEC Davası

Bitcoin Haber

XRP‘nin fiyatı, Ağustos ayı ortasından bu yana aynı bariyeri aşmaya çalışıyor ve önümüzdeki hafta bu bariyerin güçlü bir şekilde aşıldığı görülebilir. Ripple‘ın Kasım ayında bazı olumlu gelişmeler görmesi bekleniyor; bu gelişmeler arasında yaklaşık üç yıldır devam eden Ripple-SEC davasının sonuçlanması da dahil olabilir.

Ripple ve SEC, Aralık 2020’den bu yana mahkeme salonunda mücadele ediyor. SEC, menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Ripple’a karşı dava açtı. Ancak, davada Ripple lehine karar verildi ve SEC’nin temyiz talebi reddedildi. Buna ek olarak, SEC’in talebi üzerine Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’e karşı açılan dava düşürüldü.

Avukat Jeremy Hogan’a göre, SEC’nin lehine bir karar çıkma olasılığı sadece yüzde 14,2. Ripple savunucusu Invoice Morgan ise bu olasılığın yüzde 3 olduğunu değerlendiriyor. Tüm bu gelişmeler, XRP’nin Kasım ayında ciddi bir yükseliş yaşayabileceğini gösteriyor.

XRP’nin fiyatı son bir haftada yüzde 8’in üzerinde artarak 0,53 dolar civarında işlem görüyor. Bu durum, XRP’nin Ağustos ayı ortasından bu yana direnç olarak görülen 0,54 dolar bariyerini test etmeye yaklaştığı anlamına geliyor. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 50 seviyesinin üzerinde olması, uzun süreli yükselişe işaret ediyor.

Ancak, 0,54 dolarlık bariyerin aşılamaması durumunda, XRP’nin fiyatı 0,50 dolarlık desteğe geri çekilebilir. Burada olacak bir kırılma yükseliş senaryosunu geçersiz kılacak ve 0,47 dolara doğru bir geri çekilmeyi tetikleyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Balina İşlemi: 4.5 Trilyon Shiba Inu Token’ı Transfer Edildi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor? Spot Bitcoin ETF Onayı Beklentisi

İlgili Haberler