XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 10/12/2020

Metin Alaca

XRP fiyatı Çarşamba günü %4 yükseliş elde ederek bir önceki günün düşüşünü biraz da olsa telafi etti. Salı günü %9 düşüş yaşayan XRP, 0,48 dolara değse de devamında 0,583 dolara kadar yükselmeyi ve kritik destek noktasının üstüne kadar çıkmayı başardı. XRP fiyatının gün içerisinde 0,50 dolardan yükselişe geçtiği ve Bitcoin’in dalgalı hareketleri ile bir süre burada sıkıştığı görülüyor.

Ripple Yorumları

Aslında Ripple fiyatında düşüş yaratan bir faktör Bitcoin’in hareketleri iken diğeri XRP’nin yediği satış baskısı oldu. Son 24 saat içerisinde 700 milyon dolar değere sahip XRP transferi yapılması, balinaların rahat durmadığına işaret ediyor. Fib seviyesine göre %38,2’lik noktanın altına kadar düşen XRP, yeniden 0,60 dolar desteğini ele geçirirse bu düşüşün ve satış baskısının etkilerini ortadan kaldırabilir.

XRP fiyatının 0,60 dolar seviyesine tekabül eden Fibo noktasının üstüne çıkması, 0,68 dolara kadar hiçbir direnç olmadan yükselmesini sağlayacaktır. Ancak %38,2’lik Fibo’nun altı kesinlikle yatırımcılar için korkulan 0,48 dolara düşüşü beraberinde getirebilir.

XRP Alınır Mı?

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,56 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisindeki yükseliş oranı %3,45’e kadar geriledi. XRP fiyatının bu olumlu duruşuna rağmen BTC’nin %1, ETH’nin ise %2 değer kaybettiği görülüyor. Sadece bu veriler bile XRP’nin şu an top 10 altcoin arasında en iyi performans gösterenlerden birisi olduğuna işaret etmekte.

XRP/USD Grafiği

XRP fiyatının gün içerisinde olumlu bir kapanış yapması için 0,60 doların üstünde kalması gerekiyor. Ancak eğer fiyat 0,56 dolar desteğinin altına iner ve günlük kapanış burada gerçekleştirilirse, fiyatın bir süre daha alçalan üçgen formasyonunda kalması beklenebilir. Ripple fiyatı eğer 0,60 dolar üzerinde kalırsa haftalık kapanış 0,68 dolara doğru ilerleyebilir.

Ripple yatırımcıları için çok önemli olan Spark airdrop programı ise XRP fiyatının gidişatında söz sahibi olacaktır. Eğer airdrop sonrasında sert bir düşüş görülmezse XRP fiyatı pivot nokta olan 0,56 doların üstüne çıkıp burada kapanış yapabilir. Dikkat edilecek direnç noktaları ise %38,’lik Fibo’ya denk gelen 0,52 dolar, %23,6’lık Fibo’ya denk gelen 0,62 dolar ve son olarak 0,68 dolar olarak gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Beklentiler

Sonraki Haber

Büyük Yatırım Bankası Stratejisti: “Bitcoin (BTC) Dolar İçin Önemli Bir Tehdit”

İlgili Haberler