XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 17/06/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi Ripple geçtiğimiz günlerde 0,1820 dolardaki destek seviyesini test etse de buradan güçlü bir sıçrama elde etmeyi başardı. XRP fiyatı çift dip formasyonu çizmiş gibi gözüküyor ve bu durum fiyatın 0,20 dolardaki direnç noktasının üstüne kadar çıkmasını sağlayabilir.

Ripple Yorumları

48 saatlik süre içerisinde %4 gibi bir artış elde eden XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hala 0,1924 dolardaki direnç noktasını zorlamakta ve burayı tam anlamıyla aşmayı başaramadı. XRP/USD işlem çiftinin 0,1880 dolarda tutunmayı başarması, trendin kırılmasının önüne geçti ve XRP hala 0,23 dolara kadar yükselme şansına sahip.

Boğalar düşüş trendi sebebiyle biraz ivme kaybetseler de %76,4’lük seviyenin 0,1922 dolara gelmesi ve XRP’nin şu an burayı zorluyor olması yükseliş umutlarını arttırıyor. XRP/USD işlem çiftinin saatlik grafiğinde de önemli bir yükseliş sinyali görülüyor ve RSI yeniden boğa bölgesine geldi.

XRP Grafik

Diğer teknik indikatörlere bakıldığında XRP/USD işlem çifti saatlik MACD göstergesinin boğa bölgesinde hız kazanmaya başladığını söyleyebiliriz. Saatlik RSI 50 seviyesinin üstüne çıktı ve yükselişini devam ettiriyor. Önemli destek noktaları 0,1900 dolar, 0,1880 dolar ve 0,1820 dolar olarak biliniyor.

Önemli direnç noktaları ise 0,1950 dolar, 0,2000 dolar ve 0,2020 dolar olarak gözükmekte. Bütün sinyaller yükseliş gösterse de hacmin düşük olması XRP‘yi baskılayan asıl faktör olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, İngiltere’ye Genişleme Planlarını Duyurdu!

Sonraki Haber

Ripple’da Yine Büyük İşlemler Gerçekleşiyor

İlgili Haberler