XRP, DOGE ve LTC, Lisanslı Kripto Borsalarında Listelenmiyor: Kripto Para Piyasalarında Sıcak Gelişme

Bitcoin Haber

ABD’nin lisanslı kripto borsaları için listeleme kurallarını belirleyen düzenleyici kurum, yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruda, XRP, DOGE ve LTC‘nin yeşil listeden çıkarıldığı belirtildi. Bu durum, söz konusu kripto paralar için kötü bir haber olarak değerlendirildi.

New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın güncellediği kripto para birimi gözetim kuralları kapsamında, lisanslı dijital firmaların farklı kripto para birimlerini nasıl listeleyebileceğine dair yeni kriterler belirlendi. Bu durumda yeşil listede sadece BTC, ETH, GUSD, GYEN, ZUSD, PAXG, USDP ve PYUSD gibi kripto paralar yer alıyor.

Yeşil listeye dahil olmayan kripto paraların listeleme işlemleri daha zor hale gelecek. Bir kripto paranın yeşil listede yer alması durumunda, bu kripto para listelemeye karar veren bir VC kuruluşu, kriptoyu New York’ta sunmadan en az on gün önce DFS’yi bilgilendirmeli.

Kurumun kripto paralarla ilgili yeni kuralları, Coinbase dahil birçok kripto şirketi için de etkili oldu. Kurum, göreve geldiği günden bu yana bu şirketlere toplamda 132 milyon dolar para cezası kesti.

Son olarak, yayınlanan yeni kuralların halkın geri bildirimine 20 Ekim 2023 tarihine kadar açık olduğu belirtildi. Bu kurallar, kripto para listeleme politikaları için risk değerlendirme standartlarını yükseltmeyi ve bireysel yatırımcıların menfaatini korumayı amaçlıyor. Lisans sahiplerinin bu kurallara uyumlu bir kripto listeleme politikası oluşturması ve onay için sunması bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MATIC Coin’in Geleceği: Direnç Çizgisinden Bir Kırılım ve 0,85 Dolar’a Doğru Bir Artış Bekleniyor

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yükselişi Devam Ediyor: Kripto Parada En İyi Alım Dönemleri

İlgili Haberler