Güçlenen Litecoin Anlatıları LTC Fiyatını Nasıl 100 Dolara Çıkarabilir?

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in gümüşü’ bu yıl güçleniyor. Sonuç olarak Litecoin fiyatları bir kez daha üç haneli rakamlara yaklaşıyor. Litecoin son zamanlarda bazı ciddi kazançlar gösteriyor. Dahası, bazı analistler kazançlar açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini öne sürdüler.

Litecoin Teknik ve Temel Bilgiler İyileşiyor

Litecoin ağı bu ay zincir üzerinde bir dizi kilometre taşına ulaştı. 141 milyonuncu işlemini gerçekleştirdi ve ödemeler arttıkça ağ üzerinde 1 trilyon dolardan fazla para taşındı.

Ayrıca, BitInfoCharts’a göre, ağ işlem sayısı geçtiğimiz yıl boyunca günde 100.000 civarında seyrederek istikrarlı ve sabit kaldı.

Litecoin ağ hash oranı da geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 670 TH/s’ye (saniyede terahash) ulaştı. Şu anda 659 TH/s olan bu oran son 12 ayda %85 artış gösterdi. Madenciler arasındaki rekabeti ölçen madencilik zorluğu da zirve seviyelerine yakın.

Ayrıca, ağ işlem değeri geçtiğimiz iki hafta içinde neredeyse iki katına çıktı. BitInfoCharts’a göre, 11 Ocak’ta günde yaklaşık 20.000 $ iken 23 Ocak’ta günde 46.000 $’a yükseldi.

Messari kıdemli analisti Tom Dunleavy’ye göre, LTC son üç ay ve bir yıllık zaman dilimlerinde Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi.

Bu hareket, 3 Ağustos 2023’te, yani sadece 190 gün sonra gerçekleşmesi planlanan Litecoin yarılanmasının önüne geçiyor olabilir. Son döngü sırasında LTC, Ağustos 2019’daki yarılanma olayına yaklaşırken piyasalara öncülük etti. Bu olay blok ödüllerini 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek.

Fiyat Görünümü

Tüm bu anlatılar geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Litecoin fiyatlarını etkiledi. Varlık, gün içinde %3,3’lük bir kazanç elde etmesinin ardından şu anda 91,06 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise son 24 saat içinde yalnızca %1,7 değer kazandı.

Litecoin 23 Ocak’ta 92$’ı aştı ve piyasa rallisinin devam etmesi halinde önümüzdeki hafta 100$’a ulaşma yolunda ilerliyor. Ayrıca, bu yılın başından bu yana %31 değer kazandı.

Varlık şu anda sekiz ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor ve en son Mayıs 2022’nin başlarında 100 doları aşmıştı. Ek olarak, daha uzun zaman dilimine bakıldığında LTC fiyatları ve bir sonraki hamlesi için daha da yükseliş gösteren bir tablo ortaya çıkıyor.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Genesis Alacaklı Anlaşmazlıklarını Hızlı Bir Şekilde Çözmek İstiyor

Sonraki Haber

Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Lansman Sonrası Düştü!

İlgili Haberler