XRP Davasında Yeni Dönem: Avukatlar SEC’in Temyiz Talebini Yorumladı

Bitcoin Haber

XRP davasında yeni bir dönem başladı. Önde gelen XRP avukatı John E. Deaton ve diğer avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçici temyiz talebini desteklemek için bir muhtıra sunmasına tepki gösterdi. Avukat Deaton, Bill Morgan, Marc Fagel, Fred Rispoli ve diğerleri bu olasılığı değerlendirdiler.

Deaton, SEC’in temyiz talebini desteklemek için yaptığı başvurunun “mesleki bir utanç” olduğunu belirtti. SEC’in Ripple‘ı davayı uzatmak ve değerli yargı kaynaklarını israf etmekle suçladığını, ancak SEC’in davayı yıllarca uzattığını ifade etti. Deaton ayrıca, Yargıç Torres’in SEC’in temyiz başvurusunu kabul etmesi durumunda, karar çıkmasının 1,5-2 yıl süreceğini belirtti.

Avukat Deaton’a göre, SEC’nin XRP’nin neden bir menkul kıymet olduğunu kanıtlayamayacağını ve Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i davaya dahil etmesinin düzenleyici kurum için büyük bir hata olduğunu belirtti. Avukat Bill Morgan ise, SEC’in bu hareketle başının belada olduğunu söyledi.

Yargıç Torres’in, ihraççı ile yatırımcı arasında doğrudan temas olmadan kripto varlık ticaret platformları aracılığıyla teklif ve satışlar için yatırım sözleşmesi yapılamayacağı sonucuna varmadığı belirtildi. SEC’nin argümanının tamamen mantıksız ve manipülatif olduğu ifade edildi. Emekli menkul kıymetler avukatı Marc Fagel ve avukat Fred Rispoli, SEC’nin iyi argümanlar sunduğunu, ancak ihtimallerin temyiz talebinin kabul edilmesine karşı olduğunu düşündüklerini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Düşük Volatilite ile Haftaya Başladı: Günün Yükselen ve Düşen Kripto Paraları

Sonraki Haber

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi ve Piyasa Etkileri

İlgili Haberler