Son 24 Saat İçinde 190 Milyon Dolarlık XRP Transferi Yapıldı

İlayda Peker

Blockchain üzerindeki dijital para birimlerinin büyük hareketlerini izleyen bir hizmet olan Whale Alert, son 24 saat içinde 190,7 milyon XRP token’ının fintech devi Ripple ve önde gelen küresel dijital para borsaları tarafından transfer edildiğini bildirdi.

Buna ek olarak bugün XRP, son kazançlarını silerek 0,80 dolar seviyesine düştü. Kripto para böylece dördüncü sıradan beşinci sıraya geriledi.

100 Milyon Dolarlık Tek İşlem

Bundan birkaç saat önce, Ripple Labs kripto devinden 100 milyon XRP taşıyan bir transfer gerçekleştiği fark edildi. Yapılan işlemin değerinin ise 116 milyon dolar üzerinde olduğu ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre para bir Ripple adresinden RL18-VN cüzdanına gönderildi. Geçmişte ve son zamanlarda, bu adres şirket tarafından XRP‘yi Ripple’ın ötesine, yani kripto borsalarına veya Ripple müşterileri ve ortaklarına göndermek için kullanılıyordu.

Bunlara ek olarak borsalar da büyük miktarda XRP işlemi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz 24 saat içinde Binance, Huobi, BitGo, Poloniex ve Parabu 90,7 milyon XRP’yi hareket ettirdi. Bu da 92 milyon doların üzerinde işlemin gerçekleştiğine işaret ediyor.

Öte yandan Binance, Huobi ve BitGo tarafından yapılan büyük boyutlu XRP transferleri bu hafta arka arkaya üçüncü gün gerçekleşmiş oldu.

Ayrıca 21 Nisan ve 22 Nisan’da Ripple, Huobi borsasına yaklaşık 10 milyon XRP gönderdi. Coinbase de bu hafta büyük miktarda XRP hareket ettirdi.

Ripple Fiyatı

22 Nisan’da XRP, davada SEC’e karşı bir dizi yasal zafer sayesinde elde ettiği Nisan kazançlarını geride bırakarak 0.80 dolar seviyesine düştü.

Bununla birlikte, dün ABD Başkanı Joe Biden’in tartışmalı bir sermaye kazancı vergi teklifinin yaklaşık yüzde 40’a yükseltilmesi önerisi, Bitcoin’in 50.000 dolar sınırının altına düşmesine neden oldu ve Ripple‘a bağlı XRP dahil olmak üzere tüm büyük kripto para birimleri de büyük düşüş yaşadı.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Derin Düzeltme Sonrası Bitcoin’de (BTC) Önemli Noktalar

Sonraki Haber

Plan B: Yaşanan Düşüş Rallinin Bittiği Anlamına Gelmiyor

İlgili Haberler