Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin’de Tarihin En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Bitcoin Haber

CryptoQuant’ın analistlerinden Onchained’in raporuna göre, uzun vadeli yatırımcıların elinde bulunan toplam Bitcoin (BTC) arzının yüzdesi tarihte görülen en yüksek seviye olan %80,34’e ulaştı. Bu yatırımcıların genellikle coin’lerini 1 yıl veya daha uzun süre elinde tuttukları belirtildi. Onchained’e göre, BTC’nin varlığına olan bağlılık her geçen gün artıyor ve uzun vadeli yatırım amacıyla tutulan BTC arzındaki büyüme, deneyimli yatırımcılar arasında güvenin arttığını gösteriyor.

Son dönemde zorlu piyasa şartlarına rağmen Bitcoin’in değeri 26.789 dolar seviyesinde. Nisan ayından bu yana neredeyse hareketsiz olan BTC, kısa süre önce 28.500 dolarlık direnç bölgesiyle karşılaştı ve ekonomik olaylar ve savaş nedeniyle sert bir düşüş yaşadı. Ancak uzun vadeli yatırımcılar, mevcut fiyat koşullarına rağmen Bitcoin’lerini elde tutmaya devam ederken, kısa vadeli yatırımcılar farklı bir strateji benimsemiş görünüyor.

Onchained, kısa vadeli yatırımcıların elindeki arzın dolaşımdaki arzın sadece %19,34’ünü oluşturduğunu ve bu düşüşün, kısa vadeli spekülasyonlardaki azalmayı ve daha uzun vadeli yatırım stratejilerine doğru bir kaymayı yansıttığını belirtti. Analiste göre, dolaşımdaki arzın büyük bir kısmının uzun vadeli yatırımcıların elinde olması, daha olgun ve kendinden emin bir piyasa ortamını gösteriyor.

BTC’nin Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcıları için alarm veriyor. Bu metrik, BTC işlemlerinin karlılığını ölçer. Eğer SOPR değeri 1’in üzerindeyse, bu durum yatırımcıların coin’lerini karla sattığını gösterir. Ancak SOPR değeri 1’in altında olduğunda, bu durum yatırımcıların varlıklarını zararına sattığını gösterir. CryptoQuant verilerine göre SOPR değeri, uzun vadeli yatırımcılar için 0.93, kısa vadeli yatırımcılar için ise 0.99’du.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Coin’in Düşüşü ve Yükseliş Beklentileri

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Sıkıştı: Ağ Aktivitesi, ABD Gelişmeleri ve Balina Hareketleri

İlgili Haberler