Ünlü Yatırımcı Kiyosaki’den FedNow ve Bitcoin Yorumu

Bitcoin Haber

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geliştirdiği anlık ödeme sistemi FedNow, Temmuz ayında kullanıma sunuldu. Ünlü yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki, bu durum hakkında endişelerini paylaştı ve takipçilerine Bitcoin, altın, gümüş ve nakit para biriktirme çağrısı yaptı.

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Kiyosaki, FedNow’un merkez bankası dijital parasının (CBDC) tanıtımı için bir hazırlık olduğu görüşüne atıfta bulundu ve “Yakında Fed CBDC’sini piyasaya sürecek” yorumunu yaptı.

Kiyosaki’ye göre, Fed’in CBDC’si gizlilik açısından büyük bir kayıp oluşturacak. Ünlü yatırımcı, bu durumun altın, gümüş, Bitcoin ve nakit paranın değerini artıracağını ve insanların bu varlıklara yatırım yapmasını önerdi.

FedNow sistemi, kullanıma sunulduktan sonra CBDC’nin finansal kölelik ve siyasi tiranlığa yol açacağı uyarısıyla ABD’deki siyasilerin eleştirilerine maruz kaldı.

Kripto para piyasasında en büyük değere sahip olan Bitcoin, son 24 saatte %1,86 artışla 26.985 dolardan işlem gördü. Kripto para piyasası, Bitcoin’in yukarı yönde güçlenmesiyle birlikte toparlanma belirtileri göstermeye başladı. Ayrıca, Bitcoin’in son 30 günde %3,83, yılın ilk gününden bu yana ise %62,65 arttığı görülüyor. Kiyosaki, Bitcoin’e ek olarak altın ve gümüşün hala nispeten ucuz bir yatırım olduğunu ve bu varlıkları almak için zamanın hızla daraldığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gürcistan Ulusal Bankası, Ripple’ı Merkez Bankası Dijital Parası Projesi İçin Seçti

Sonraki Haber

Ünlü Analist Michael Poppe’den KAS, RNDR, ALGO ve VRA Coin Tahminleri

İlgili Haberler