Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Piyasasındaki Likidite Eksikliğine Katkıda Bulunuyor

Bitcoin Haber

Zincir üzeri veri ve analiz platformu Glassnode’un verilerine göre, uzun vadeli yatırımcılar ısrarla Bitcoin (BTC) satın almaya devam ediyor ve bu durum piyasadaki likidite eksikliğine büyük katkıda bulunuyor. Bu durum, abartılı bir fiyat rallisinin yaşanabileceğinin sinyalini de veriyor. Uzun vadeli yatırımcılar veya en az 155 gündür BTC tutma geçmişi olan cüzdan adresleri, aylık olarak 50 bin BTC biriktiriyor.

Uzun vadeli yatırımcıların elindeki toplam BTC miktarı 14.85 milyonu aştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu miktar, dolaşımdaki BTC’nin yüzde 76’sına tekabül ediyor. Glassnode’un raporuna göre, bu durum hem BTC arzının daraldığını hem de işlem yapma konusunda yaygın bir isteksizlik olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki artan coin hareketsizliği eğilimi, coinlerin likit olmayan bir durumda daha uzun süreler boyunca tutulduğunu gösteriyor. Bu durum, piyasadaki arz yönlü baskının azaldığına ve abartılı bir fiyat rallisinin olabileceğine işaret ediyor. Geçmiş verilere göre, benzer eğilimler BTC’nin fiyatının ciddi derecede arttığını gösteriyor.

Son 24 saatte BTC’nin yüzde 1,06 düşüşle 27 bin 261 dolardan işlem gördüğünü gösteren CoinMarketCap verilerine göre, son 7 günde yüzde 1,11 düşüş, son 30 günde ise yüzde 6,25 artış görüldü. Ayrıca, BTC’nin mevcut fiyatı, 10 Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 789 doların yaklaşık yüzde 60 altında seyrediyor.

Bu durum, uzun vadeli yatırımcıların BTC biriktirmeye devam etmesi nedeniyle piyasadaki likidite eksikliğinin arttığına ve bunun da BTC fiyatlarında abartılı bir ralli yaşanabileceğine işaret ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Nijerya Merkez Bankası’ndan CBDC’lerle İlgili Açıklama: Finansal İstikrarı Tehdit Etmiyorlar

Sonraki Haber

XRP Değerinde Yaşanan Düşüş ve Ripple’ın Kararı Yatırımcıları Tedirgin Etti

İlgili Haberler