Uyuyan Bitcoin Cüzdanı 56.3 Milyon Dolarlık Hareketlilikle Uyanıyor

Bitcoin Haber

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yaklaşık 2 bin 100 BTC tutan ve yıllardır hareketsiz duran bir Bitcoin cüzdan adresinin aniden aktif hale geldiğini duyurdu. Bu adres, 19 Ekim 2017’de yaklaşık 11.8 milyon dolar değerinde 2 bin 100 BTC aldı ve bu BTC’leri yeni bir adresine aktardı. Ayrıca, yakın zamanda Satoshi Nakamoto dönemi Bitcoin cüzdan adresinin yaklaşık 13 yıl sonra yeniden aktif hale gelmesi gibi benzer durumlarla karşılaşıldı.

Bitcoin cüzdan adreslerinin yeniden harekete geçmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan biri, cüzdan sahibinin para biriminin mevcut değerlemesinden faydalanmak istemesi olabilir. Cüzdan adresi, 2 bin 100 BTC için 11.8 milyon dolar harcarken, şu an bu BTC’lerin değeri yaklaşık 56.3 milyon dolara karşılık geliyor. Bu da büyük bir yatırım getirisi anlamına geliyor.

Diğer yandan, cüzdan adresinin sahibinin büyük bir satış veya yatırım gibi bir eylem için hazırlanıyor olması da mümkün. Ancak, bazen bir kuruluşun fonları kripto karıştırıcıları veya diğer gizlilik odaklı platformlar aracılığıyla aklamak istemesi de söz konusu olabilir.

Büyük Bitcoin cüzdan adreslerinin uyanması, tek başına bir düşüş tetikleyici olmasa da, yatırımcıların düşüş beklentisi genellikle küçük yatırımcıları satış yapmaya itebilir. Son olarak, en büyük kripto para Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte yüzde 0,63 yükselişle 26 bin 823 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise yüzde 0,55 yükselişle 1.07 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İçin Yeni Rekor Beklentisi: 2024’te 80 Bin Dolara Çıkabilir

Sonraki Haber

Ethereum Balinasının Büyük Transferi Fiyat Düşüşüne İşaret Mi?

İlgili Haberler