USDT ve Ethereum Hareketliliği: Kripto Para Cüzdanlarındaki Yoğun Aktivite

Bitcoin Haber

Kripto analiz şirketi Santiment, Tether tarafından ihraç edilen en büyük stablecoin USDT’nin zincir üzeri aktivitesinde büyük bir artış olduğunu bildirdi. Ayrıca, kripto para borsalarının kontrolü dışındaki en büyük 10 cüzdan adresinin yoğun bir şekilde Ethereum (ETH) biriktirdiğini belirtti.

Santiment, USDT’nin kripto para borsalarındaki depozitolarının büyümesi nedeniyle son günlerde aktif cüzdan adresi sayısının son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını kaydetti. Aynı zamanda, kripto para borsalarındaki USDT miktarının Mart ayında görülen bir seviyeye yükseldiği ve yatırımcıların satın alma gücünü agresif bir şekilde arttırdığı tespit edildi.

Zincir üzeri verilere dayanan bir grafik, USDT’nin Ağustos 2022’de kripto para borsalarında 16.96 milyar dolar ile en yüksek seviyeye ulaştığını ve bu yıl Haziran ayında yüzde 58’in üzerinde bir düşüşle 7.12 milyar dolara gerilediğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, Santiment, 1-10 milyon adet USDT tutan büyük cüzdan adreslerinin en büyük stablecoin olan USDT’den biriktirmeye devam ettiğini belirtti. Bu metriğin gelecekteki satın alımlara olan ilgiyi de gösterdiği ifade edildi.

Santiment, Ethereum üzerinde de durarak, kripto para borsalarının kontrolü dışındaki en büyük 10 cüzdan adresinin düzenli olarak ETH aldığını belirtti. Bu cüzdanlar şu anda 39.22 milyon ETH tutuyor ve bu miktar 61.2 milyar doların üzerinde bir değere karşılık geliyor. ETH’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 1,63 düşüşle bin 548 dolardan işlem görüyor ve son 7 günde yüzde 5’in üzerinde düştüğü gözlemlendi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyat Prognozları ve Kısa Vadeli Beklentiler

Sonraki Haber

Mina Ekosistemi: Kaupang DEX’in Özellikleri ve Kullanımı

İlgili Haberler