Tether’in (USDT) Piyasa Değeri Artık 50 Milyar Dolar!

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para birimi ve en büyük stablecoin olan Tether (USDT) bugün çok önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. USDT’nin piyasa değeri 50 milyar doları aştı ve böylece piyasadaki USDT miktarı da 50 milyarı geçmiş oldu.

USDT’nin Önemli Başarısı

Yapılan açıklamalara göre stablecoin birimine olan ilgi 2021 yılında kurumlar ve şirketler tarafından yönlendirildi. Bahsi geçen ilgi sayesinde USDT’nin piyasa değeri 2021 başından bu yana 29 milyar dolar artış yaşadı.

Buna ek olarak Tether’in piyasa değeri şu anda piyasa olan diğer tüm stablecoin birimlerinden daha büyük ve USDT’yi %17 ile USDC ve %9 ile BUSD takip ediyor. Tether’in stablecoin piyasasındaki hakimiyeti ise %66 seviyesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Tether için bu durumun çok önemli bir kilometre taşı olduğunu dile getirdi ve “Tether’in başarısı, bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ve geleceğin bir bankacılık sistemi için bir planları yansıtıyor” sözlerini kullandı.

Ethereum Yerine Tron Tercih Ediliyor

Bunun yanı sıra Tether’da başka bir önemli gelişme daha oldu. Elde edilen bilgilere göre kullanıcılar Ethereum Blockchain’inde bulunan Tether’lerdense Tron Blockchain’de işlem yapmayı tercih ediyor. Çünkü Tron Blockchain’i işlem ücreti bakımından büyük avantaj sunuyor.

The Block Research’ün araştırmasına göre Tether’in Tron Blockchain’indeki arzı 26 milyar dolar iken Ethereum Blockchain’inde arz 24,4 milyar dolarda kalıyor.

Tether’in açıklamalarına göre USDT, geleneksel banka havalelerine kıyasla daha ucuz ve kredi kartları ve geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca Tether, ödemeler, havaleler ve DeFi alanında da tercih ediliyor.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’den Büyük Hamle: 3 Yeni Hisse Senedi Token’ı Kullanıcı İle Buluşuyor

Sonraki Haber

“Elon Musk Bitcoin’lerini Sattı” İddiasının Perde Arkası: İşler Sanıldığı Gibi Değil

İlgili Haberler