Twitter CEO’sundan Önemli Açıklama: Bitcoin Ödemeleri Geliyor Mu?

İlayda Peker

Twitter CEO’su Jack Dorsey yaptığı bir paylaşım ile, sosyal medya devinin Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’ü entegre etmesinin sadece “an meselesi” olduğunu dile getirdi.

Twitter’da Bitcoin Mi Kullanılacak?

Son zamanlarda ortaya çıkan haberler ve söylentiler göz önünde bulundurulduğunda popüler protokol muhtemelen mikro ödemeler için kullanılacak. Ancak Dorsey henüz entegrasyon hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Öte yandan bu paylaşımdan önce Twitter CEO’su, kullanıcıların Lightning node’ları aracılığıyla birbirleriyle konuşmalarını sağlayan şifreli mesajlaşma hizmeti Sphinx Chat ile ilgili pozitif açıklamalarda bulundu.

Buna ek olarak daha önce ortaya çıkan haberlerden de bilindiği gibi Dorsey’in ödeme şirketi Square, kendi Bitcoin donanım cüzdanını geliştirmeyi düşünüyor. Ayrıca Blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile birlikte güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisinin kurulması da planlanıyor.

Lightning Network’ün Büyümesi

Bitcoin Visuals tarafından sağlanan verilere göre, Lightning Network‘teki node sayısı geçen Haziran’dan bu yana iki katından fazla arttı.

Son birkaç yılda protokol, benimsenme açısından önemli adımlar attı ve Bitfinex 2019’un sonlarında Lightning Network’ü entegre eden ilk büyük borsa oldu. Buna ek olarak Kraken de 2021 yılında bu tür işlevleri eklemeyi planladığını açıkladı.

Tüm bunların yanında El Salvador’da faaliyet gösteren işletmeler, ağda büyük bir benimsenme artışına yol açacak şekilde Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul etmek zorunda kalacaklar.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkez Bankaları Stablecoin’leri Gözlerinde Çok Mu Büyütüyor?

Sonraki Haber

Texas’dan Kripto Para Birimleri Adına Önemli Adım

İlgili Haberler