Twitter’daki Bitcoin Paylaşımları Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Bitcoin ile ilgili Tweet sayısı son 24 saatte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 232.700’e ulaştı. Bu dönüm noktası, rekorun dün 20 Mayıs’ta kırıldığına dikkat çeken The Tie ekibi tarafından paylaşıldı.

Bitcoin Tweet’leri

Santiment feed’deki ekip ayrıca Twitter’da Bitcoin’i çevreleyen mevcut duyarlılığı araştırdı ve devam eden FUD’nin kripto yatırımcılarının panik moduna girmesine neden olduğu sonucuna vardı. Ayrıca Bitmex‘teki Bitcoin fonlama oranının, short’ların long pozisyonları geride bıraktığını gösteren %-0.25’lik rekor kıran bir bölgeye gittiğini belirtti.

Bunların yanı sıra FUD ya da yaşanan düşüş sebebiyle şu anda yatırımcıların bir paniğe kapılmış oldukları ifade edilebilir. Long ve short oranlarını izleyen Bitmex sözleşme fonlama oranı,  Kara Perşembe’den bu yana en düşük orana ulaşmış oldu.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Santiment’teki ekip, Bitcoin‘in 50 bin dolar sınırını geçip geçemeyeceği ve 30 bin doların yeniden test edilip edilmeyeceğine dair bir anket paylaştı. Elde edilen verilere göre büyük oranda Twitter kullanıcısı Bitcoin’in 50.000 doları yeniden göreceğine inanıyor.

Fiyat hareketiyle ilgili olarak ise Bitcoin 42.000 doların üzerine çıkarak Çarşamba günü görülen 30.000 dolarlık düşük seviyenin oldukça üzerine çıkmış oldu.

Analistlere göre 42.000 dolar seviyesi oldukça önemli bir direnç ve bu seviyenin geçilmesi zor olabilir. Ancak bu seviyenin yukarı yönlü kırılması halinde 50.000 dolar ve hatta 60.000 doların yeniden görülebileceği de ifade ediliyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre Bitcoin fiyatı bir süre 30.000 dolar ile 42.000 dolar bandında hareket edebilir ve bu konsolidasyon altcoin’lerin fiyatlarının hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlayabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Deutsche Bank Analistleri Bitcoin’in Gerçek Değerine Dair Yorumlarda Bulundu

Sonraki Haber

Ünlü Milyarder: Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Kalıcı Olacak

İlgili Haberler