Telegram, TON Space Kripto Para Cüzdanını Entegre Ediyor: TON’un Fiyatı Yükseliyor

Bitcoin Haber

Telegram Messenger, The Open Network (TON) tabanlı kripto para cüzdanı TON Space’i entegre etme kararı aldı. Bu adım, Kasım ayından itibaren küresel çapta tüm Telegram kullanıcılarına kripto para cüzdanının kullanım imkanı sunacak. Telegram’ın bu attığı adım, TON’un hizmet token’i Toncoin’in fiyatının artmasına sebep oldu.

Telegram, aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı için TON tabanlı kripto para cüzdanı TON Space’i platformuna entegre etti. Kullanıcılar, TON Space adı verilen kripto para cüzdanına mesajlaşma uygulamasının Ayarlar seçeneği üzerinden erişebilecekler.

Telegram Messenger’daki tüm kullanıcılar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi kripto paraları alıp satmalarını sağlayan Telegram Wallet botu üzerinden TON Space’e erişebilecekler. Kasım ayından itibaren ise, ABD ve bazı ülkeler hariç, tüm dünya genelindeki Telegram kullanıcıları kendi kendine saklama imkanı sunan kripto para cüzdanını kullanabilecekler.

TON’un fiyatı, TON Space’in Telegram’a entegre edilmesi haberinin ardından yüzde 13’ten fazla yükselerek 1,95 dolara çıktı.

Telegram, SEC’in baskısıyla 2020 yılında TON için desteğini durdurmuştu. Ancak artık TON, açık kaynaklı bir topluluk projesi olarak geliştiriliyor ve TON Space cüzdanı TON ekosistemi için yeni bir altyapı katmanı olarak hizmet ediyor. Telegram, bu gelişme sayesinde kullanıcılarının kimliklerine ve varlıklarına sahip olma hakkına sahip olacaklarını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple SEC ile Mücadelesine Devam Ediyor: XRP Fiyatları Ne Olacak?

Sonraki Haber

100 Ripple Yatırımcısını Milyoner Yapar Mı? XRP İçin Dudak Uçuklatan Fiyat Tahmini

İlgili Haberler