Bitcoin (BTC) Hükümetlerin Lütfu Sebebiyle Mi Hala Ayakta?

İlayda Peker

Electric Capital kurucu ortağı Curtis Spencer yaptığı açıklamalarda, Bitcoin ağının devam eden varlığının dünya hükümetlerinin lütfuna bağlı olduğunu ima eden ifadeler kullandı.

Bitcoin, Hükümetlerin Lütfuna Mı Bağlı?

Spencer Salı günü Collision web zirvesindeki bir panelde, milletvekillerinin kendi ülkelerindeki madencilik operasyonlarına daha sert kısıtlamalar getirmeyerek Bitcoin’e (BTC) büyüme şansı verdiklerini söyledi.

Spencer konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin gerçekten hükümet tarafından durdurulabilir mi? Aslında bunun olabileceğini düşünüyorum. Ağa saldırmanın maliyetini düşünürseniz, bu ulus devletlerin yapamayacağı bir şey değildir. Xinjiang’da ne olduğuna bakın. Bitcoin madencilik ağını aslında oldukça hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz, özellikle ABD tüm ABD madencilerini durdurabilir. Böylece hash oranının %80 ila %90’ı oldukça hızlı bir şekilde kapanır. Bence Bitcoin’in hala burada olması, hükümetlerin destekleyici olduğu anlamına geliyor.” sözlerini kullandı.

Spencer, Bitcoin’in küresel hash oranının yaklaşık %25’ini temsil eden Çin’in Xinjiang bölgesindeki son olaylara atıfta bulunuyordu. Kripto piyasası analisti Willy Woo, hafta sonu BTC‘nin 50.000 dolara düşmesinin bölgedeki elektrik kesintisinin bir sonucu olduğunu ve ardından hash oranını saniyede 172 terahash’ten 154 milyon TH / s’ye düşürdüğünü iddia etti.

Madenciler ve Bitcoin

Elektrik kesintilerinin bölgedeki güvenlik denetimlerini kolaylaştırmak için başlatıldığı bildirildi ve bu da Çin hükümetinin hash oranını kasıtlı olarak düşürmesini engelleyen hiçbir şeyin olmadığı anlamına geliyor.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici ortam, fişi çekmek yerine kripto madencilerinin çalışmasını tercih ediyor gibi görünüyor. Ancak Teksas’taki bazı çiftlikler bu yıl büyük bir kış fırtınası sırasında operasyonları kısıtlamak zorunda kaldı. Kentucky milletvekilleri ayrıca yeni firmaları devlete çekmek amacıyla kripto madencilerine vergi indirimi sağlayacak iki yasa tasarısı da geçti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Akademik Blockchain Projesi Student Coin (STC), Beklentileri Aşıyor!

Sonraki Haber

Popüler Analist Yükseliş Beklediği 5 Coin’i Paylaştı

İlgili Haberler