Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi: BTC’deki Düşüş Ne Kadar Derinleşebilir?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatında karışık sinyaller alınmaya devam ediyor ve analistler olası bir düşüş ya da yükseliş durumunda oluşacak grafiklerin çok uzun ömürlü olmayacağını düşünüyor. Özellikle fiyatın şu an sıkışmış olması kısa vadeli tahminlerin yapılmasını zorlaştırıyor gibi görünüyor.

Kısa Vadeli Beklentiler

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin fiyatının 28.000 dolara kadar geriledikten sonra 30.000 dolar üzerine yükselmesi ve 30.000 doların güçlü bir destek olarak kalması kısa vadeli beklentilerin pozitife dönmesini sağlıyor.

Ancak dün 31.000 dolarlık seviyenin test edilmesi ve henüz 32.000 dolarlık direnç üzerine çıkılamamış olması da bazı endişelerin oluşmasına sebep oluyor. Mevcut düşüş grafiği modeline rağmen, Bitcoin fiyatını kısa vadeli bir geri dönüş bekliyor olabilir. Çünkü analistlere göre şu anda Bitcoin’de bir satın alma baskısı oluşuyor ve bu da fiyatı bir süre yukarı yönlü harekete geçirebilir.

Bitcoin fiyatı şu anda 31.400-31.600 dolar seviyesinde işlem görüyor ve analistlere göre kısa vadede BTC fiyatının yukarı yönlü harekete geçebilmesi için 32.100 dolarlık seviyenin güçlü bir şekilde kırılması gerekiyor.

Satın Alma Baskısı

Analistlerin yorumlarına göre satın alma baskısının artması Bitcoin için şu an en önemli seviye olan 35.000 dolara doğru bir artışı tetikleyebilir. Bu noktada 35.000 dolar bandında bir satış baskısının oluşup oluşmayacağı ise büyük önem taşıyor.

Öte yandan bu yükselişin çok uzun soluklu olmayacağı ve oluşabilecek bir satın alma baskısı ile yatırımcıların destek seviyelerini kontrol ederek ilerlemesinin çok önemli olduğu ifade ediliyor. Eğer yükseliş ardından bir düşüş başarsa fiyat ilk 31.000 doları ve ardından 28.000 doları test edebilir.

Buna ek olarak Bitcoin eğer yukarıda belirtilen destek seviyelerini kaybederse 22.000 dolara kadar derin bir başka düşüş olasılığı oluşabilir.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı: Ripple’da Aşağı Yönlü Oluşumlar Devam Ediyor

Sonraki Haber

Bitcoin’den Sonra El Salvador’dan Stablecoin Hamlesi Geldi!

İlgili Haberler