Stars Arena, Avalanche Ağına Canlılık Katıyor ve AVAX Değerini Artırıyor

Bitcoin Haber

Son dönemlerde popüler hale gelen SocialFi alanı, özellikle Avalanche ağında kullanıma sunulan Stars Arena platformu sayesinde hızla büyüyor. Stars Arena’nın popülerliği, Avalanche ağının aktivitesinde büyük bir artışa neden oldu ve bu durum AVAX fiyatının son 24 saat içinde yüzde 8’den fazla artmasını sağladı.

Stars Arena, Base ağındaki Friend tech’ten ilham alarak oluşturuldu ve Avalanche üzerindeki akıllı sözleşmelerin çalışması için özel olarak tasarlandı. Platformun popülerleşmesi ve Ava Labs kurucusu Emin Gün Sirer’in de dahil olması, platformun hızla büyümesine yardımcı oldu. Şu anda platformda 10.000’den fazla benzersiz aktif cüzdan bulunuyor ve son iki gün içinde 3,26 milyon dolarlık işlem gerçekleşti.

Blockchain veri analiz şirketi DefiLlama’nın verilerine göre, Stars Arena’nın kilitli toplam değeri (TVL) 1 milyon doları geçti. Ancak, bu rakam Friend tech’in 44,27 milyon dolarlık TVL değeri ile karşılaştırıldığında, Stars Arena’nın henüz yolun başında olduğu söylenebilir.

Stars Arena platformunda kullanıcılar, Friend tech’te olduğu gibi, hesaplarını bağlayarak “key” alım satımı yapabiliyorlar. Bu işlemler AVAX üzerinden gerçekleştiriliyor ve küçük bir komisyon kesintisi alınıyor. Satın alınan “key”ler sayesinde kullanıcılar, influencer’larla sohbet edebiliyor ve Stars Arena’nın herkese açık bir akışı bulunuyor.

SocialFi alanındaki diğer platformlara bakıldığında, Stars Arena’nın henüz yolun başında olduğu görülüyor. Solana’da Friendzy, Bitcoin ağında Alpha ve Arbitrum’da PostTech gibi SocialFi platformlarına son katılan Stars Arena, rağmen Friend tech, aylık 293 milyon dolarlık işlem hacmiyle pazar lideri olmaya devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyat Tahminleri: Yapay Zeka Destekli Analizler

Sonraki Haber

“Mike McGlone’dan Bitcoin İçin Yüzde 60 Düşüş Uyarısı”

İlgili Haberler