PlanB: Floor Modele Bir Ay Daha Şans Vereceğim!

İlayda Peker

PlanB’nin yaratıcısı olduğu floor modeli Bitcoin fiyatı ile ilgili ortaya koyduğu doğru tahminler ile tanınıyor. Ancak görünüşe göre model bu sefer başarısızlığa uğradı. Yine de PlanB’nin tahminlerinde pes etmediğini görüyoruz. Analist, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda floor model’e bir ay daha şans vereceğini açıkladı.

Floor Model

PlanB’ye göre Bitcoin Kasım ayını en kötü ihtimal ile 98.000 dolarda kapatmalıydı. Ancak çeşitli faktörlerin bir araya gelmesiyle çok daha düşük bir aylık kapanış gerçekleşti. PlanB ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda floor modelin Ağustos, Eylül ve Ekim aylarından sonra ilk kez doğru tahmini kaçırdığını dile getirdi.

Bu noktada PlanB, hiç bir modelin mükemmel olmadığını ama bu sefer büyük bir eksiklik olduğunu dile getirdi. Floor modelin 10 yılda bir ilki gerçekleştirdiğini ifade eden analist, modele bir ay daha süre tanıyacağını belirtti.

Son zamanlarda floor modeli, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları için aylık kapanışları doğru bir şekilde tahmin etti. Ayrıca kasım ayı için en az 98.000 dolar ve Aralık ayı için de altı haneli seviyelerin görüleceğini ortaya koydu.

Bunlara ek olarak PlanB, giderek daha fazla yatırımcının, boğa piyasasının uzayacağını dile getirdiğini ve bu sebeple de diğer modellerin hala yükseliş sinyali verdiğini ifade ediyor. Bu noktada PlanB’nin bahsettiği modeller arasında stock-to-flow’un da olduğunu belirtmek gerekiyor.

Boğa Piyasası Zamanlaması

Kasım ayı kapanışı, lider kripto para birimi üzerinde satış baskılarının görüldüğü bir dönemde bir zamanda geldi. Koronavirüs ile ilgili endişeler, enflasyon ile ilgili açıklamalarda ve son olarak Fear and Greed endeksin tarafsız bölgeden korkuya geçiş yapmış olması fiyattaki belirsizliğin artmasına sebep oluyor gibi görünüyor.

Ancak yine de eğer PlanB’nin tahminleri gerçekleşirse BTC’nin Aralık ayını 135.000 dolar ile kapatması gerekiyor. Bu durumda BTC fiyatının 2 katından fazla artışı 1 ayda yaşaması gerekecek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Balinaları, Yeni Bir Rekora İmza Attı! SHIB Yükselişi Sürüyor

Sonraki Haber

En Büyük Altcoin Ethereum, 2021 Yılını Nasıl Geçiriyor? ETH Performans Analizi

İlgili Haberler