Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onayı Kripto Para Borsalarını Tehdit Mi Ediyor?

Bitcoin Haber

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, yakın tarihli bir podcast yayınında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanabilecek Spot Bitcoin ETF başvurularının piyasadaki olası etkilerini değerlendirdi. Balchunas, SEC’nin Bitcoin ETF başvurularına onay vermesi durumunda, bu durumun kripto para borsalarını uzun vadede olumsuz etkileyebileceğini öne sürdü.

Geçmişte SEC, birçok kez Spot Bitcoin ETF başvurularını reddetti. Ancak, son dönemlerde BlackRock’ın ETF başvurusu ve Grayscale’in SEC davasını kazanması gibi önemli gelişmelerle birlikte, Spot Bitcoin ETF başvurularının kabul edilebileceği yönündeki beklentiler güçlendi. Eski SEC Başkanı Jay Clayton da Spot Bitcoin ETF başvurularının SEC’den onay alabileceğini belirtti.

Balchunas, Podcast yayınında ETF’lerin yatırımcılar için daha uygun maliyetli olabileceğini ve bu durumun kripto para borsalarını sekteye uğratabileceğini belirtti. Kripto para borsalarının farklı ücret yapısına sahip olduğunu ifade eden Bloomberg analisti, ETF’lerin kripto para borsaları üzerindeki etkilerinin 5 yıl içerisinde ortaya çıkabileceğini söyledi.

Balchunas, olası bir ETF onayının borsalar için tehdit oluşturduğunu ve Coinbase başta olmak üzere bazı kripto para borsalarında işlem başına alınan ücretlerin oldukça yüksek olduğunu vurguladı. Bu durum, ETF onayının kripto para borsalarını olumsuz etkileyebileceğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2023’te 10x Yapabilecek 2 Coin Altcoin

Sonraki Haber

Shiba Inu Ekosistemi Gelişiyor, Cardano Staking Yükseliyor ve Everlodge Gayrimenkul Sektöründe Devrim Yaratmaya Hazırlanıyor

İlgili Haberler