SBF İle İlgili Önemli İddia: FTX İflasından 2 Ay Önce!

İlayda Peker

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 2022 yılında Beyaz Saray’da hükümet yetkilileriyle en az dört ayrı vesileyle bir araya geldi ve bunlardan birinin kripto imparatorluğunun çöküşünden sadece iki ay önce gerçekleştiği bildirildi.

SBF ve Görüşmeler

Toplantıların çoğu, Beyaz Saray tarafından her ay yayınlanan ziyaretçi kayıtlarında açıklandı; kayıtlar Bankman-Fried’in 22 Nisan ve 12 Mayıs tarihlerinde Başkan Danışmanı Steve Ricchetti ile bir araya geldiğini ve 13 Mayıs’ta politika danışmanı Charlotte Butash ile bir toplantı daha yaptığını gösteriyor.

Ancak Bloomberg’in 29 Aralık tarihli bir haberine göre eski FTX CEO’su 8 Eylül gibi yakın bir tarihte de Başkan’ın danışmanı Ricchette ile bir araya gelmiş ve bu görüşme ziyaretçi kayıtlarında yer almamış.

Bu açıklama, FTX ile Beyaz Saray arasında neden böyle bir ziyaret trafiği yaşandığını bilmek isteyen kripto topluluğu üyelerinin merakını uyandırdı.

Görüşmeler Neden Gerçekleşti?

Bloomberg raporuna göre, kaynaklar, toplantıda siyasetin tartışılmadığını ve konuşmaların kripto endüstrisi, borsalar ve pandeminin önlenmesine odaklandığını öne sürdü.

Bahamalar’da yaşamasına rağmen, Bankman-Fried’in kripto politikasını etkilemek ve orada bağlantılar kurmak için Washington’a düzenli bir ziyaretçi olduğu anlaşılıyor. Daha önce düzenleyicileri FTX gibi merkezi borsalardan, borç verme protokolü MakerDAO gibi merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına yönlendirmeye çalışmakla suçlanmıştı.

Bankman-Fried Demokratlar için önemli bir bağışçıydı ve 16 Kasım’da kripto vlogger’ı Tiffany Fong ile yaptığı bir röportajda her iki partiye de yaklaşık aynı miktarda bağış yaptığını, ancak “Cumhuriyetçi bağışlarının net olmadığını” itiraf etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Ethereum Balinalarının En Büyük Yatırımlarından Biri Oldu

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı Düşüş Hareketlerinin Sinyalini Mi Veriyor?

İlgili Haberler