Solana’nın Büyüme Performansı ve Ethereum’un Geleceği

Bitcoin Haber

2023 yılında piyasaya “Ethereum katili” sloganıyla adım atan Solana, büyük yatırımcıların tekrar radarına girdi. Geçmişte yaşanan FTX krizine rağmen Solana, 2023 yılı başından itibaren belirgin bir büyüme gösterdi. Son 10 aylık süreçte %100’ün üzerindeki artış, yatırımcıların büyük ilgisini çekti ve Solana’nın yıl boyunca istikrarlı bir performans sergilediği görüldü.

Solana’nın başarısı, yıl içinde yapılan anlaşmalara ve gerçekleştirilen geliştirmelere bağlanabilir. Visa ile yapılan ortaklık ve stablecoin alanında atılan önemli adımlar, Solana’nın bu başarısında büyük rol oynadı. Ayrıca, Solana’nın toplam değeri (TVL) piyasa ortalamasının üzerinde bir performans sergiledi.

Temmuz ayından bu yana Solana’nın en güçlü haftasını yaşadığı görüldü. 21milyon.com verilerine göre, SOL geçtiğimiz hafta %26,5’lik bir fiyat artışı yaşadı ve ilk 10 içerisindeki yerini daha da güçlendirdi. Bu hamle ile Solana, Dogecoin (DOGE) ve Cardano’yu (ADA) geride bıraktı ve yedinci sıradaki yerini yeniden aldı.

Bitcoin tarafında da geçtiğimiz hafta belirgin girişler yaşandı. Bitcoin hacmi, son yedi gün içinde 20,4 milyon dolar arttı. Ancak, SEC ve ETF fonları hakkındaki belirsizlikler, büyük yatırımları engelliyor gibi görünüyor.

Rakiplerinde yaşanan hamlelere ve onaylanan Vadeli ETF fonuna rağmen, Ethereum 2023’te en az tercih edilen altcoin oldu. Bitcoin’in ardından ikinci sırada olmasına rağmen, Ethereum’un tercih edilebilirliği konusunda çok yol alamadığı ve yükseliş konusunda rakiplerinin gerisinde kaldığı görüldü. Coinshares’e göre, Ethereum’da 1,5 milyon dolarlık çıkışlar yaşandı ve bu, ETF’lere tepki verememesiyle dikkat çekti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kraken Kripto Para Borsasına Rekor Bitcoin Girişi

Sonraki Haber

Polygon Ağındaki Balina Aktivitesi Artıyor: MATIC Fiyatlarına Etkisi Ne Olacak?

İlgili Haberler