Düşüşe Rağmen Korkulmaması Gerektiğini Gösteren 3 Etken

İlayda Peker

Bitcoin haftaya oldukça güçlü başladı ancak son 48 saat içinde büyük bir darbe aldı ve 10.000 doların altına geriledi. Dolayısıyla Bitcoin 48 saat içinde 2.000 doların üzerinde bir düzeltme yapmış oldu. Ancak buna rağmen analistler Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçeceğini ifade ediyor ve bunun 3 sebebi olduğunu dile getiriyor.

Bitcoin Fiyatı

Analistlere göre Bitcoin’in haftalık kapanışı yapacağı seviye oldukça önemli ve 10.500 doların üzerindeki kapanış bir artış sinyali olarak değerlendirilecek. Dolayısıyla eğer BTC 10.500 doların üzerinde haftalık kapanış sergilerse orta vadeli yükseliş trendine devam edebilir.

Bunların yanında analistler Bitcoin’in çok büyük bir satış baskısı ile karşılaştığını ve bu durumun “Kara Perşembe”yi hatırlattığını ifade ediyor. Piyasanın popüler analistlerinden Byzantine General paylaştığı bir grafik ile, Bitcoin’in o zamandan bu yana bu kadar büyük bir satış baskısı ile karşılaşmadığını ifade ediyor.

Analistin açıklamalarına bakılırsa, Bitcoin Mart ayındaki çöküş sonrasında %200 gibi bir toparlanma kaydetti ve bu düşüş sonrasında da benzer bir artış yaşanırsa çok yüksek rakamlarla karşılaşabiliriz.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in 100 gün sonra bir satın alma sinyali gördüğü ifade ediliyor. Dolayısıyla satış baskısından sonra gelen satın alma sinyali güçlü bir hamlenin başlayacağının işareti olabilir.

Altın ve Bitcoin

Altın ve Bitcoin son zamanlarda korelasyon içinde hareket ediyor. Bu noktada analistler, Altın’ın yakın zamanda bir yükselişe geçmesini ve dolayısıyla Bitcoin’in de bir yükseliş sergilemesini bekliyorlar.

Tüm bunların yanında özellikle analistler Bitcoin’in uzun vadede artış ivmesinde olacağını ve düşüşe rağmen bunda bir değişiklik olmadığını da belirtiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Borsadan 4 Yeni Listeleme

Sonraki Haber

Büyük Düşüş Sonrasında Paniğe Gerek Yok

İlgili Haberler