Solana (SOL), Kripto Yatırımcılarının En Çok İlgisini Çeken Altcoin Olmayı Başardı

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları, genellikle fonlarını büyük kripto paralardan çekmeye başladığında altcoin’lere olan ilgilerini azaltıyorlar. Ancak, Solana (SOL), piyasanın önde gelen akıllı sözleşme platformu, yatırımcıların en çok ilgisini çeken altcoinlerden biri olarak öne çıkıyor.

Avrupa merkezli kripto para yönetim platformu CoinShares, son yedi hafta içinde yatırımcıların kripto yatırım ürünlerinden büyük ölçüde çekildiğini belirtti. Ancak, son dokuz hafta boyunca kurumsal yatırımcılar, piyasa değerine göre en büyük onuncu kripto para birimi Solana’ya yatırım yapmayı sürdürdüler. CoinShares, geçtiğimiz hafta SOL’a 700.000 dolar yatırıldığını ve bu durumun SOL’u “yatırımcılar arasında en sevilen altcoin” haline getirdiğini bildirdi.

SOL’a olan ilgi, yılbaşından bu yana 26 milyon dolar seviyesine ulaştı. Buna karşılık, yatırımcılar geçen hafta Polygon yatırım ürünlerinden 8,6 milyon dolar, Ethereum’dan ise 3,2 milyon dolar çektiler. Aynı dönemde, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘e 3,8 milyon dolar yatırıldı.

Raporda, geçen hafta işlem hacimlerinin ortalamanın çok üzerinde olduğu ve toplamda 2,8 milyar dolar olduğu belirtildi. Solana’da işlem yapmak için kullanılan SOL, geliştiricilerin oyunlardan merkezi olmayan finans borç verme protokollerine kadar her şey olabilen merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir blockchain’dir. Son zamanlarda tokena olan ilgi artmıştır. MakerDAO’nun kurucu ortağı ve CEO’su Rune Christensen, projenin yeni zincirinin Solana tabanlı bir platformda başlatılmasını önerdi. Bu durum, SOL’un önümüzdeki aylarda kazanımlarını artırabileceği yönünde spekülasyonlara neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum’un Güncel Fiyat Tahminleri ve Analizleri

Sonraki Haber

Solana (SOL) Coin’in Düşüşü ve Piyasa Analizi

İlgili Haberler