Solana (SOL) Coin’in Yükselişi: Neden ve Nasıl?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatının 28.000 dolar hedefine ulaşma çabaları sırasında altcoinlerden bazıları yükselişe geçti. Bunlardan biri Solana (SOL) oldu. Kripto paraların toplam değeri 1,1 trilyon dolara çıktı, ancak toplam piyasa hacmi 26 milyar dolarla %6 düşüş gösterdi.

28 Eylül’den itibaren Solana fiyatı %20 artış gösterdi. Bu artış, Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan bağımsız oldu ve bazı önemli gelişmeler Solana Coin fiyatının pozitif ayrışmasını sağladı. Özellikle FTX’in 1,3 milyar dolarlık satış izni alması Solana fiyatını dalgalanma sürecine soktu.

11 Eylül’de Solana Coin fiyatı iki ayın en düşük seviyesi olan 17,34 dolara düştü. Ancak, 29 Eylül’de 20 dolarlık destek seviyesi geri kazanıldı ve yatırımcı güveni arttı. Solana’nın ağı 1.16 sürümüne yükseltildi ve bu durum pozitif seyrin en büyük destekçisi oldu.

Bitcoin fiyatındaki artışın yanı sıra, Solana Coin fiyatını destekleyen diğer bir faktör ise ağdaki faaliyet artışı oldu. Artan NFT ve Dapps hacmi, topluluğun moralini güçlendirdi. Solana ağında faaliyet gösteren uygulamalara olan ilginin artması, Solana Coin fiyatındaki toparlanma için önemliydi.

Son olarak, Solana ağındaki toplam kilitli değer 2023 zirvesine ulaştı ve geri dönüş sinyalleri verdi. Ancak, günümüzdeki 326 milyon dolarlık TVL, örneğin Arbitrum’un 1,73 milyar dolarlık değerinin oldukça altında. Eğer ağdaki aktif kullanıcı artışı, TVL büyümesi ve ağ geliştirme faaliyetleri devam ederse, Solana Coin fiyatı yükselişini sürdürebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale, Uniswap Yatırımlarını Açıkladı: Uniswap’ta Neler Oluyor?

Sonraki Haber

ATOM’un Binance Chain’de Bulunacağı Duyuruldu: Fiyat Hareketleri ve Piyasa Durumu Nasıl?

İlgili Haberler