Milady Maker NFT Projesi İstismara Uğradı, Koleksiyon Değeri Düştü

Bitcoin Haber

Ethereum ekosisteminin bir parçası olan NFT projesi Milady Maker, önemli bir istismara uğradı. Komisyon ücretlerini ve sosyal medya hesaplarını etkileyen bu istismar, projenin yönetimini yasal işlem başlatma kararı almaya yönlendirdi. Milady Maker’ın NFT koleksiyonunun popülerleşmesi ve değer kazanması, istismar olayı sonrasında taban fiyatının düşmesiyle gölgelendi.

Koleksiyonun kurucu ortağı Charlotte Fang, 11 Eylül’de bir geliştiricinin Remilia Corporation’dan elde edilen ücretlerden yaklaşık 1 milyon doları aktardığını duyurdu. Fang, Bonkler tarafından yapılan bir duyuruya göre DAO’nun gelirinin tehlikeye atıldığını belirtti ancak Bonkler rezervlerinin ve NFT’lerin güvende olduğunu vurguladı.

Saldırganın ayrıca kod tabanlarını ele geçirdiği ve Remilia’nın sosyal medyasının kontrolünü ele geçirmek için diğer ekip üyeleriyle koordinasyon kurduğu belirtildi. Fang, saldırganın üç X hesabını ele geçirdiğini ve Remiliacorp’un kilitlendiğini duyurdu.

Fang, Remilia’nın istismara karışan kişileri tespit ettiğini ve onları yasaların en geniş kapsamına kadar takip etmeye istekli olduğunu belirtti. Ayrıca, tüm mülklerin iade edilmesini beklediklerini ve olaya karışan kişilerin Remilia Corporation ile ilişkilerinin kesildiğini bildirdi.

2021 yılında başlatılan Milady, Fang tarafından tasarlanan 10.000 anime profil resmi NFT’sinden oluşan bir koleksiyon. Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir meme yayınlayarak Milady NFT’lerini paylaşmış olması, bir Milady NFT’nin taban fiyatında hızlı bir yükselişi tetiklemişti. Ancak, istismar olayının ardından bir Milady NFT’nin taban fiyatı hızla düştü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Fiyatı ve Beklentiler: Satış Baskısı ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Celsius Kurucusu Alex Mashinsky, FTC’ye Karşı Hukuki Mücadelesini Sürdürüyor

İlgili Haberler