Solana (SOL) Coin’in Düşüşü ve Piyasa Analizi

Bitcoin Haber

2023 yılının başı güzel olmasına rağmen, son dönemde Grayscale’in zaferi unutulmuş gibi görünüyor ve SEC’in volatilite ve dolandırıcılık bahanelerinin arkasına saklanması durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Bu durum, düzenleyici kurumun spot ETF onaylarına yol açarken, BTC‘nin ilk kararları ertelemesi yönünde gelmesi tüm kripto paraları aşağı çekti.

FTX çöküşünün ardından SOL Coin 27 dolarlık direnci aşamadı ve istikrarlı bir düşüş yaşadı. Ancak, 8 dolarlık dipten yukarıda olduğu için geçen yılki performansına göre çoğu altcoinden daha iyi durumda. NFT coşkusunun azalması, TVL’nin düşmesi ve yatırımcıların risk iştahının zayıflaması SOL Coin’in lehine gelişmeler olmadı.

Büyük beklentilerle beklenen BONK Token‘ın unutulması, devasa ekosistemin yüzde 90’ın üzerinde kayıplarla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Ayı piyasalarının acımasızlığını hatırlatan bu durum, SOL Coin gibi bir devin düşüşünü gözler önüne serdi.

Fiyat analizine bakıldığında, Solana güçlü bir düzeltme aşamasında ve alıcılar bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Ancak, fiyatın mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde aşağı dönmesi, traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu durum, fiyatı 18,3 ve 16 dolara kadar düşürebilir.

Sonuç olarak, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, bu durum yakın vadede olumsuz görüşleri geçersiz kılabilir. Bu durum, 22,3 dolara kadar bir yükselişe kapı aralayabilir. Ancak, her tür yatırım kararında olduğu gibi, yatırımcılar kripto paradaki yüksek volatilite ve riski göz önünde bulundurarak kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana (SOL), Kripto Yatırımcılarının En Çok İlgisini Çeken Altcoin Olmayı Başardı

Sonraki Haber

Shiba Inu Ekosistemi: Shibarium Protokolü ve Yakım Portalı Güncellemeleri

İlgili Haberler