Binance Coin (BNB) Yıl Sonu ve 2023 Beklentileri

İlayda Peker

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in kripto para birimi Binance Coin (BNB) ile ilgili Finder bir panelde ortaya atılan görüşleri paylaştı. Bu panelde BNB’nin 2023 yılı beklentileri ve 2022 yılını hangi seviyelerde kapatacağı yönünde düşünceler de yer alıyor.

Binance Coin Fiyatı

Finder, kripto para ve fintech uzmanlarından oluşan bir grup ile yaptığı panelde, Binance Coin’in uzun vadeli fiyat beklentilerinin yükseliş yönünde olduğunun ortaya çıktığını ifade etti. Panel sonuçlarına göre BNB’nin 2023 yılında 781 dolara ulaşması bekleniyor.

CloudTech Group’un COO’su Kevin He, BNB’nin 2022’nin sonunda 250 dolar fiyat seviyelerinde olacağını düşündüğünü dile getirdi. Ayrıca COO’ya göre BNB 2030 yılına kadar 1.000 dolar seviyesini görebilir. Çünkü Kevin He, Binance sayesinde BNB’nin güçleneceğini ve ekosistemi büyüteceğini düşünüyor.

Kevin He konuyla ilgili olarak ise, “Merkezi borsa, bir sonraki boğa piyasası başlamadan önce yatırımcılar tarafından seçilen ana platform olmaya devam ederse BNB, bir sonraki boğa piyasasında kesinlikle bir değer artışı elde edecek. Bununla birlikte merkezi borsa artık ana akımda olmazsa veya bir sonraki boğa piyasası başlamadan önce piyasadaki popülerliğini kaybederse o zaman BNB’nin fiyatı düşecektir.” sözlerini kullandı.

BNB yazının kaleme alındığı sırada, 250 dolar üzerinde işlem görüyor.

Binance’in BNB Üzerinde Etkisi

Thomson Reuters’de teknoloji uzmanı ve fütürist olan Joseph Raczynski ise panelde yaptığı açıklamalarda, “BNB merkezi olmayan bir yapıya sahip olmasa da, yine de hızlı ve ucuz işlemler için bir amaca hizmet edebilir. Gerçi bunun bir maliyeti var. Binance, genel bir fikir birliği olmadan token üzerindeki parametreleri değiştirebilir ve bunların tek bir başarısızlık noktası olması çok daha olasıdır.” sözlerini kullandı.

Digital Capital Management’ın genel müdürü olan Ben Ritchie ise “BNB, her işlem ücretine bir burning mekanizması getirdi ve üç ayda bir yakım yaparak onu deflasyonist bir varlık haline dönüştürdü. BNB chain ekosistemi büyümeye devam ettiğinden, fiyat 2030’da 3.000 dolara kadar çıkabilir. BNB chain ayrıca ağ içinde bir katman 2 zincirini desteklemeyi planlıyor.” açıklamasını yaptı.

SEC Sorunları

Panelin çoğunluğu, SEC’in Binance’i, kayıtsız bir menkul kıymet olarak Binance Coin piyasaya sürmek ile suçlayacağını tahmin ediyor. Boston Trading Group’un CFO’su Jeremy Britton bu konuda,  “SEC, eski mevzuatı tamamen yeni bir sektöre uygulamak için mücadele ediyor. Yeterli kripto düzenlemeleri yapılana kadar, SEC’in dürüstçe kazanamayacağı XRP, BNB ve diğerleri gibi savaşlar göreceğiz. Yeni bir paradigma için yeni kuralları destekliyoruz.” yorumunda bulundu.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Konsolidasyon: BTC Fiyatı Yükseliş Geçecek Mi?

Sonraki Haber

IMF’den Uyarı: Kriptolarda Daha Fazla Volatilite Görebiliriz!

İlgili Haberler