SEC’in Kripto Para Şirketlerine Yönelik Tehditleri Artıyor

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kripto para şirketlerine yönelik tehditlerin artacağı belirtildi. SEC, 2022 sonunda kripto para sektörüne yönelik tehditlerini açıklamış ve eğer kripto şirketleri kaydolmazsa 2023’te zorluk yaşayacakları ifade edilmişti. SEC, bu sözlerinde durarak 2023’te bir takım kripto para şirketlerine zorluklar yaşattı.

SEC’in kripto paralarla ilgili biriminin başkanı David Hirsch, Menkul Kıymetler İcra Forumu’nda kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptı. Hirsch, Binance ve Coinbase dışında daha fazla merkezi borsanın yasaları ihlal ettiğini ve DeFi alanında da soruşturmaların olacağını belirtti. Bu durum, önümüzdeki bir yıl içerisinde DeFi girişimlerinin de hedef alınacağının sinyalini verdi.

SEC, bir dizi karmaşık kripto para davasıyla federal mahkemelerde karışık durumda. Ripple ve GBTC davalarında başarısız olması, SEC’in kripto para konusundaki duruşunu etkiledi.

SEC’in başı olan Gensler, daha fazla yaptırım için ekibinin genişletilmesi ve bütçenin artırılmasını talep etmişti. Gensler, kripto endüstrisini milyon dolarlık cezaların tahsil edileceği bir kaynak olarak görüyor ve 50 yıllık kurallarla kripto şirketlerine ceza uygulama stratejisini izliyor.

SEC, kripto paralarla ilgili ilgisinin yüksek profilli borsaların çok ötesine geçtiğini belirtti. SEC, aracılar konusunda aktif olacağını, komisyoncular, borsalar, takas kurumları ve bu alanda aktif olan herkesin hedefinde olacağını ifade etti. Ayrıca, DeFi etiketinin ardına saklanmanın kimseyi korumayacağı ve SEC’i caydırmayacağı belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin’de (BNB) Fiyat Dalgalanmaları ve Kritik Seviyeler

Sonraki Haber

En Çok Bitcoin’e Sahip Olan 10 İsim ve Şirket Belli Oldu

İlgili Haberler