Binance, 20 Altcoin İçin Parite Temizliğine Başladı

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, özellikle BUSD paritelerine yoğunlaşarak parite temizliğine devam ediyor. Binance, 20 altcoin için BUSD ağırlıklı 20 paritenin kaldırılacağını duyurdu. Paritelerin kaldırılması, kullanıcıları korumak ve yüksek kaliteli bir alım satım piyasasının devam etmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. İlgili paritelerin kaldırılmasının ardından, kullanıcılar diğer pariteleri kullanarak kripto para alım satımına devam edebilirler.

8 Eylül 2023 tarihinde TSİ 08.00’da AUDIO/BUSD, BAT/BUSD, BSW/BUSD, CITY/BUSD, CVX/BUSD, FORTH/BUSD, JUV/BUSD ve MOB/BUSD pariteleri kaldırılacak. Ardından, aynı gün TSİ 10.00’da OGN/BUSD, OMG/BUSD, PLA/BUSD, POLS/BUSD, REI/BUSD, RSR/BUSD, SCRT/BUSD ve TVK/BUSD pariteleri kaldırılacak. Son olarak, aynı gün TSİ 12.00’da ADA/BIDR, MATIC/BIDR, UTK/BUSD ve ZIL/BIDR pariteleri kaldırılacak.

Parite, iki farklı para biriminin birbirine karşı değerini ifade eder ve kripto para piyasasında da benzer bir mantıkla işler. Örneğin, AUDIO/BUSD paritesi, 1 AUDIO’nun kaç BUSD edeceğini gösterirken, ADA/BIDR paritesi ise 1 ADA’nın kaç BIDR edeceğini gösterir.

Bir paritenin kaldırılması, ilgili kripto paranın Binance’deki kullanılabilirliğini etkilemez. Kullanıcılar, kaldırılan pariteler dışındaki diğer pariteleri kullanarak kripto para alım satımına devam edebilirler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yükselişi İçin Geri Çekilme Bekleniyor

Sonraki Haber

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Everlodge (ELDG) 2023’ün Son Çeyreğinde Üç Kripto Parada Boğa Beklentisi

İlgili Haberler