SEC, Stoner Cats NFT’lerini Hedef Alan İkinci Kripto Para Davasını Açıyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı artarken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) artık NFT‘lerle de ilgilenmeye başladı. SEC, Stoner Cats adlı bir web dizisini finanse etmek için yatırımcılardan 8 milyon dolar toplanmasını sağlayan NFT koleksiyonunu hedef aldı. SEC, ihraççıları kayıtsız menkul kıymet ihracı yapmakla suçladı.

7 Temmuz 2021’de, Stoner Cats NFT’leri her biri yaklaşık 800 dolardan 10.000’den fazla satışa sunuldu. Yatırımcılara belli faydalar sunuldu ve bu şekilde talep toplandı. NFT’lerin ikincil piyasada değer kazanacağı söylendi ve bu nedenle SC2, bu NFT’leri 2,5% telif hakkı sağlayacak şekilde yapılandırdı.

Toplamda, alıcılar 10.000’den fazla işlemde 20 milyon dolar harcadı. Ancak SEC, SC2’nin bu kripto varlık menkul kıymetlerini kayıtsız bir teklifle halka sunduğunu ve 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiğini belirtti.

Karar sonucunda, ekip 1 milyon dolar ceza ödeyecek ve mağdurlarına paralarını iade edecek. Ayrıca, SC2 tüm NFT’leri imha etmeyi kabul etti. Bu durum, gelecekte daha fazla NFT projesine benzer davaların açılacağına işaret ediyor. Nitekim, birçok NFT koleksiyonu, gelecekte kar elde etme beklentisiyle pazarlanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Enflasyon Verileri Bitcoin Volatilitesini Artırdı

Sonraki Haber

Kripto ve Blockchain, Fintech Pazarındaki Gerilemeye Rağmen Avrupa’da Yatırımların Lideri

İlgili Haberler