Spotify’dan Metaverse Adımı: Müzik Adası Geliyor!

İlayda Peker

Spotify, metaverse adım atacak ilk müzik akış platformu olmaya hazırlanıyor. Metaverse hızla ilerliyor ve bu noktada Spotify da bu alandan geri kalmak istemiyor görünüyor.

Spotify, Metaverse’e Giriyor

Elde edilen son bilgilere göre İsveç merkezli firma Spotify, metaverse’de müzik dinleyicileri için bir ada inşa etmeye hazırlanıyor. Yeni dijital dünya, kullanıcılara dans edebilecekleri, sesle deney yapabilecekleri ve hikayelerini herkesle paylaşabilecekleri, türünün tek örneği müzik temalı bir ada sağlayacak.

Bahsi geçen adım, oyuncuların bu yeni pazarda deneyimler oluşturmasına ve paylaşmasına izin veren sanal ayarlar oluşturmada son derece başarılı olan, açık dünya, çok oyunculu bir çevrimiçi oyun olan Roblox ile işbirliği içinde atılacak.

Spotify’ın Roblox adası, markasıyla tutarlı bir stile sahip olacak. Dolayısıyla uygulamadan aşina olduğumuz yeşil tonların ve simgelerin sıkça görüleceği düşünülüyor. Bunların hepsi aynı zamanda oyunun bir parçası olarak. Örneğin, ücretsiz şeyler kazanmak için kalp şeklindeki “Beğen” simgelerini toplayabilirsiniz.

Para Kazanma Fırsatı

Dijital ürünler açısından Spotify, özel oyun içi sanal ürünlerin, sanatçılara hayranlarıyla etkileşim kurma ve para kazanma fırsatı sunacağına inanıyor. Spotify temsilcisi, Spotify Adası’nın türünün tek örneği olacağını ifade ediyor ve “Bu dinamik evren aracılığıyla, hayranların yeni sesler üzerinde bağlantı kurmaları ve işbirliği yapmaları, dijital mekanlarda sosyalleşmeleri ve özel sanal ürünlere erişmeleri için bir alan yaratıyoruz.”  sözlerini kullandı.

Öte yandan Roblox, web 3.0 faaliyetleriyle Mart ayında yılın en çığır açan 500 firması listesinde yer aldı. Roblox, gençler arasında son derece popüler ve yeni “ada”, bir müzik akışı firmasının oyunda yer aldığı ilk sefer olacak.

Spotify’dan önce Nike, Visa ve Ralph Lauren gibi küresel markalar, metaverse kampanyaları başlatmak için oyunla ortaklık kurdu. Ayrıca Roblox 40 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı tabanına sahip.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Borsa Listelemeleri Bu Kripto Paraya Rekor Getirdi!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) İçin Tehlike Çanları! Büyük Tehlike Ne?

İlgili Haberler