Mozilla Kripto Para Topluluğundan Tepki Aldı!

Fatih Uçar

Firefox kullanıcıları Mozilla Vakfı’nı kripto para birimi bağışları istemekle suçladı. Mozilla Corporation’ı denetleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Mozilla Vakfı, bir tweet’te kripto para bağışları istedikten sonra tepkiyle karşılaştı. Sosyal medyada yoğun tepkiyle karşılanan bu durum oldukça ilginç görünüyor.

Dogecoin ve Mozilla

Mozilla Vakfı’nın takipçileri Dogecoin’i satarak itibarını yok etmeye çalışan vakfı eleştirdi. Mozilla Corp. tarafından üretilen popüler web tarayıcısı Firefox’un bazı kullanıcıları uzun süredir Mozilla’ya öfke kusuyor. Hatta bazı kullanıcılar “beni Chrome’u indirmek zorunda bırakma, bana bunu yaptırmayın” tarzında mesajlar da attı.

Diğerleri ayrıca Kaliforniya merkezli kar amacı gütmeyen kuruluşa aylık bağışlarını iptal etmekle tehdit etti. Datasette yaratıcısı Simon Willison, Mozilla’nın kripto para birimi bağışlarına dönüşünün aldığı ezici çoğunlukla olumsuz yanıttan muhtemelen şaşıracağını öne sürdü. Firefox kullanıcıları ayrıca internetin “Web1″e geri dönmesi gerektiği konusunda şaka yaparak “Web3” moda kelimesine de bir darbe vurdu.

Mozilla artık önde gelen kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklaşa Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu ve diğer birçok kripto para birimini kabul ediyor. Kripto ile ilişkili aşırı oynaklığı önlemek için bağışları hemen dolara dönüştürüyor. Ancak Dogecoin ve kripto fanatikleri kripto varlıkların direkt dolara çevrilmesini tepkiyle karşılıyor.

Mozilla Kripto Para Bağışları

Mozilla söz konusu olduğunda ise kripto bağışları yeni bir şey değil. 2014 yılında kâr amacı gütmeyen kuruluş, Bitcoin bağışlarını kabul etmek için kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurdu. Mozilla Vakfı, topluluktan aldığı bağışları eğitim, lobicilik ve araştırmaya yatırıyor.

StatCounter’a göre Firefox, masaüstü tarayıcı pazarında %7,87’lik bir kullanım payına sahip ve bu da onu en popüler dördüncü tarayıcı yapıyor Sıralama ise Chrome, Safari ve Edge ile başlıyor. Mozilla henüz topluluğun tepkisine rağmen geri adım atmış değil. Birçok kuruluş aldığı kripto yardımları direkt olarak nakde çevirerek kasalarında bu şekilde saklıyor. Özellikle yardım kuruluşları mağduriyetlerin önüne geçmek ve ihtiyaç sahiplerine yardımları sorunsuz şekilde ulaştırabilmek için böyle yaptığını söylüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

6 Milyar Dolarlık Opsiyonları Sona Erdi Fakat Bitcoin (BTC) Düşüyor!

Sonraki Haber

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash’in Başarısız Olduğunu Söyledi.

İlgili Haberler