“Ripple (XRP) İşlem Hacmi Artıyor: İşte Sebepleri”

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında yaşanan son dönem düşüşlerine rağmen Ripple (XRP) önemli kazanımlar elde etti. Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında kazandığı dava sonrası XRP’nin fiyatı geçen hafta %5,20, 30 günlük dönemde ise %22,6 düştü.

Buna rağmen XRP’nin işlem hacmi diğer altcoinlerden daha güçlü. Kripto piyasası araştırma firması Kaiko’nun verilerine göre, XRP’nin işlem hacmi, geçen ay ortalama 462 milyon dolara ulaştı ve diğer altcoinleri dört kat geride bıraktı.

XRP’nin yüksek işlem hacminin arkasında, token’ın kullanışlılığı olabilir. Özellikle sınır ötesi ödemelerde kullanılan XRP, bankalar ve birçok büyük finans kurumu tarafından daha hızlı ve düşük maliyetli yurt dışı ödemeler için tercih ediliyor.

Diğer bir faktör ise olumlu yatırımcı hissiyatı. XRP’nin, kripto para birimini iyi de olsa kötü de olsa destekleyen hayranları var. Bu durum, düşüş eğilimindeki bir piyasada artan ticaret faaliyeti için katalizör olabilir. Ancak, Google Trends verilerine göre XRP’ye yönelik çevrimiçi arama ilgisi azalıyor.

Kamu ilgisinin azalması kötü bir haber olarak değerlendirilmiyor. Piyasa uzmanları, arama sorgularındaki azalmanın, aşırı coşkunun olmaması nedeniyle XRP’nin daha az pahalı olduğu anlamına gelebileceğini belirtiyor. XRP, yazı kaleme alındığında 0,47 dolardan işlem görüyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde kripto para %5,17’lik küçük bir geri çekilme yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash (BCH) Coin’in Durumu ve Tahminler

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Fiyatında Keskin Düşüş: Daha Fazla Gerileme Tehlikesi Var mı?

İlgili Haberler