Ripple Fiyatı: XRP’de Temel Destek ve Direnç Noktaları

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun dava açması ve bu dava sonucunda bazı borsaların XRP işlemlerini durdurması ile birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük sekizinci kripto para birimi Aralık ayında ciddi bir düşüşe sahne oldu. Ancak sonrasında hem piyasada hakim olan genel pozitif hava hem de dava süreci ile ilgili gelişmeler XRP’nin toparlanmasına fırsat verdi.

Ripple Fiyat Hareketleri

Aralık ayında 0,17 dolara kadar geri çekilen XRP 14 Nisan’da, 2018 yılından sonra ilk kez 1,9 dolara kadar yükseldi. Daha sonra yaşanan genel düzeltmede 0,88 dolara kadar düşen XRP’nin yeniden 1 doların üzerine çıktığı görülüyor.

Analistlere göre şu anda XRP 1,40 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmak için mücadele veriyor. Bu noktada yapılan açıklamalarda 1,40 dolar, 1,25 dolar ve 1,10 doların XRP için önemli destek seviyeleri olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan yukarı yönlü ilk direncin 1,50 dolar seviyesinde olduğu da yapılan açıklamalara arasında yer alıyor. 1,50 doların üzerinde ise 1,60 dolarda, 1,74 dolarda, 1,98 dolarda ve 2,10 dolarda güçlü dirençler ile karşılaşılabileceği ifade ediliyor.

Ripple’da Temel Göstergeler

Analistlere göre XRP için şu anda SEC davasında alınacak her karar oldukça önemli. XRP’nin 1,9 dolara kadar yükselmesini de davada Ripple lehine arka arkaya verilen iki önemli karar sağlamıştı.

Bununla birlikte yapılan son görüşmelerde konuyla ilgili herhangi bir karar çıkmamış ve karar ile ilgili açıklamanın daha sonra yapılacağı ifade edilmişti. SEC ve Ripple arasındaki dava süreci yaklaşık olarak 5 aydır devam ediyor ve şu an için nihai karar konusunda herhangi bir adım atılabilmiş değil.

Davadan olumlu kararların gelmeye devam etmesi ve piyasada pozitif havanın sürmesi halinde XRP’nin 3,84 dolarlık eski rekoruna doğru artışa geçeceği ve bu noktada büyüme için oldukça alanı olduğu ifade ediliyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü CEO Uyardı: Bitcoin (BTC) 40.000 Dolara Gerileyebilir

Sonraki Haber

EOS Son Üç Yılın En Önemli Performansına İmza Attı! EOS Neden Yükseliyor?

İlgili Haberler