Ripple, Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödemeler Kurumu Lisansı Aldı

Bitcoin Haber

Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Ripple, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansı aldığını açıkladı. Bu lisans, Ripple’ın Singapur’da düzenlenmiş dijital varlık ödeme hizmetleri sunmasını sağlayacak. Lisans, Ripple’ın Singapur iştiraki Ripple Markets APAC Pte’ye verildi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Singapur’un şirketin küresel işleri için çok önemli bir konuma geldiğini, personel sayısını ikiye katladıklarını ve Singapur gibi ilerici bir yargı bölgesinde varlıklarını büyütmeye devam etmeyi planladıklarını ifade etti. Singapur Para Otoritesi’nin liderliği altında Singapur’un, inovasyon, tüketicinin korunması ve sorumlu büyüme arasındaki dengeyi kuran önde gelen fintech ve dijital varlık merkezlerinden biri haline geldiğini belirtti.

Ripple’dan yapılan açıklamada, Asya Pasifik bölgesinin şirketin en hızlı büyüyen bölgelerinden biri olduğu ve bu nedenle bu bölgede kripto para kullanımına öncelik vermeye devam edeceği vurgulandı. Ripple’ın bölgede yeni hamleler ve girişimler yapması bekleniyor.

Bu yeni gelişmeyle birlikte Ripple, Singapur Para Otoritesi tarafından MPI lisansı alan büyük Web3 şirketlerinden biri oldu. Daha önce de stablecoin USDC’nin ihraççısı Circle ve ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, MPI lisansı almışlardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Anonim Mucidi İddialı Satoshi Hesabından Yeni Mesaj

Sonraki Haber

XRP Fiyatı Mahkeme Kararı Sonrası Yükselişe Geçti: Yüzde 1100’lük Artış Bekleniyor

İlgili Haberler