Coinbase CEO’su Açıkladı: FTX ve FTT Yatırımları Var Mı? 

İlayda Peker

Amerikan kripto borsası devi Coinbase, son zamanlarda ciddi sorunlar yaşayan FTX’in baskısı altında olmadığını dile getirdi. 2022 yılı kripto para birimleri için birçok önemli olayın yaşandığı bir yıl oldu ve son günlerde piyasa Binance ve FTX arasındaki mücadelenin etkilerini yaşıyor. Dün yaşanan yoğun gündem sonrasında Binance’in FTX’i satın alacak olması ve sonrasında açılan soruşturma bomba etkisi yarattı. 

Coinbase ve FTX 

Bu yaşanan sonrasında 24 saatlik hacimde Coinbase en büyük ikinci kripto para borsası konumunda bulunuyor ve borsa CEO’su Brian Armstrong, FTX’den etkilenmediklerini Twitter’da yaptığı bir paylaşım ile dile getirdi.  

CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Coinbase’in FTX veya FTT‘ye herhangi bir maddi yatırımı (ve Alameda’ya yatırımı) yok” sözlerini kullandı. CoinGecko’ya göre FTT tokenleri, yazının hazırlandığı sırada 5 dolara gerilemiş durumda ve son 24 saat içinde %70 geri çekilme yaşadı.  

Armstrong, son durumun riskli iş uygulamalarının bir sonucu gibi göründüğünü belirterek kendi şirketinin avantajlarının bir nevi lansmanını yaptı. Ayrıca durum CEO’ya göre, birbiriyle derinden iç içe geçmiş kuruluşlar arasındaki çıkar çatışmaları ve müşteri fonlarının kötüye kullanılması ile daha da kötüleşti. 

“Müşteri Fonları Kullanılmıyor” 

Coinbase, müşteri talimat vermedikçe müşteri fonlarıyla risk almadığını söyledi. Borsa hiçbir zaman kendi tokenini çıkarmadı ve toplam şeffaflık ve denetimlerle halka açık olarak listeleniyor. 

Bunlara ek olarak düzenlemeleri de işaret eden Armstrong, “Buradaki sorunun bir kısmı, düzenleyicilerin kendi ilgili pazarlarının her birinde kötüye odaklanmış olmaları ve müşterilerin daha şeffaf ve riskli iş uygulamalarına sahip şirketlere denizaşırı taşınmış olmalarıdır.” sözlerini kullandı. 

CEO, Amerikalıların, düzenleyici belirsizlik ve netlik eksikliği nedeniyle bu “denizaşırı patlamalarda” para kaybettiğini söyledi. Sektördeki en yüksek ücretlerden bazılarını talep eden Coinbase, 2021’deki aynı döneme kıyasla üçüncü çeyrekte %50’lik bir gelir düşüşü bildirdi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTT Fiyatında Son Durum: FTX ve Binance Gelişmeleri 

Sonraki Haber

FTX İçin Umut Var Mı? Kripto Piyasasında Son Durum! 

İlgili Haberler