Ripple Labs’ın İş Modeli Amazon’unkine Benziyor, Uzmanlar Ripple’ın Geleceğini Tartışıyor

Bitcoin Haber

Kripto para uzmanı Jason Friedman, Chain of Blocks YouTube kanalında yayınlanan bir videoda, blockchain ödeme şirketi Ripple Labs’ın iş modelinin, teknoloji devi Amazon’unkine benzediğini öne sürdü. Friedman’a göre, Ripple, Amazon’un ilk yıllarındaki uzun vadeli büyüme odaklı stratejisini benimsemiş durumda. Bu strateji, Amazon’un dünyanın en başarılı şirketlerinden biri haline gelmesini sağladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın yakın zamanda Singapur’daki Token2049 konferansında yaptığı konuşmada, şirketin karlılık yerine geleceğe odaklandığını belirtti. Bu, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un 1999 yılında yaptığı bir açıklamayı andırıyordu. Bezos da o dönemde Amazon’un uzun vadeli büyüme hedeflerine odaklandığını ve bu nedenle kârlılığın ikinci planda olduğunu ifade etmişti.

Friedman, Garlinghouse’ın konuşmasında, likidite ve kripto para piyasasının tahmin edilemez hareketliliği gibi unsurların kripto piyasasına olan etkisini de kabul ettiğini belirtti. Ancak Garlinghouse, bu zorluklara rağmen kripto projelerinin geleceğine inandığını dile getirdi.

Ripple Labs Baş Teknik Sorumlusu (CTO) David Schwartz da yakın zamanda XRP‘nin gerçek dünya varlığı (RWA) tokenizasyonunu deneyimleyebileceğini ve bunun bir yıldan bir buçuk yıla kadar gerçekleşebileceğini açıkladı. Bu açıklama, Ripple’ın gelecekteki planları ve stratejileri hakkında önemli bir ipucu veriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı ve Yatırım Analizi: Altcoin Kralının Son Durumu

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Yeniden Yükseliş: ETF Dosyaları Güncelleniyor

İlgili Haberler