Ripple İçin Atılan Büyük Adıma Rağmen XRP Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

Ripple İçin Atılan Büyük Adıma Rağmen XRP Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

XRP’de yaşanan düşüşe rağmen Ripple meraklılarını sevindirecek bir haber geldi. Bloomberg’in yayınladığı son raporuna göre dünya debi IBM, nakit yönetim çözümleri de sunan Kanadalı ödeme şirketi Expertus Technologies Inc.’i satın aldı. Şirket artık IBM Global Business Services Unit’in bir parçası olarak çalışacak.

IBM ve Expertus Technologies

Expertus Technologies, bulut tabanlı bir bankacılık çözümleri sağlayıcısı ve günde ortalama 50 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştiriyor. Bu finansal işlemler 1000’den fazla finansal kuruluş tarafından yönlendiriliyor.

Bunların yanı sıra IBM ile Expertus Technologies arasındaki anlaşmanın ayrıntıları henüz medyayla paylaşılmadı.

IBM, Expertus tarafından sağlanan ödeme çözümünün, IBM’in bankalar ve diğer finans kurumları tarafından kullanılan bulut tabanlı ödeme sistemini dönüştüreceğini ve müşterilerinden gelen talepler artarken kullanıcıların yenilikçi ve rekabetçi kalmalarına olanak tanıyacağını belirtti.

Öte yandan Expertus, IBM’in teknolojisi aracılığıyla ödeme maliyetlerini düşürmesine izin verecek. IBM’in paylaştığı verilere göre şu anda bankalar ödeme sistemlerini yeni teknolojilerle yükseltmek için yaklaşık 100 milyar dolar ayırıyor.

Expertus’un Ripple ile İşbirliği

2016 yılında Expertus Technologies, bankalar için Blockchain tabanlı ödemeleri denemek amacıyla Ripple ile ortaklık kurdu. Denemelerin bir parçası olarak, yeni çözüm o zamanlar finans kurumları tarafından kullanılan mevcut ödeme altyapısına entegre edildi.

Ayrıca  Expertus Technologies bu adımla bankalar için finansal işlemlerin maliyetlerini düşürmeyi amaçladı.

Ripple ve Expertus Technologies tarafından sunulan çözüm aynı zamanda finansal kurumlar ve kurumsal müşteriler için likidite yönetimini artırmayı amaçlıyordu.

Expertus Ödeme Platformunun Ripple dağıtık defter ile birleşimi, finansal kurumların müşterilerine gerçek zamanlı ödeme yapma, ücretlerde tam şeffaflık ve daha düşük maliyet sunmasını sağlayacak.

Ripple Fiyatı

Ripple’ın attığı her türlü pozitif adıma rağmen XRP fiyatı şu anda ciddi bir düşüş grafiği çiziyor. Hatta Bitcoin bugün gözle görülür bir artış grafiğinde bulunuyor ve buna rağmen XRP’deki düşüş devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 6.15 düşen XRP 1 hafta içinde de yüzde 18’in üzerinde değer kaybetti.

Ripple yaşadığı son rallinin öncesinde yaklaşık olarak 3 yıl boyunca ayı piyasasındaydı ve son hamleleri yine XRP’nin bütün piyasada yaşanan pozitif sinyaller rağmen bir ayı piyasasına girmiş olabileceğini düşündürüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.