Ripple’dan (XRP) Büyük Transfer: Yeni İsim Ses Getirecek

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Amazon’dan Devraj Varadhan, Ripple’a mühendislikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı (SVP) olarak katıldı. Varadhan’ın Blockchain devinin uzun süredir çalışanı olan Christopher Kanaan’ın yerini alacağı ifade ediliyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şirketin “all-star” mühendislik ekibinin yeni üyesini ağırlamaktan heyecan duyduğunu dile getirdi.

Ripple’ın Yeni Üyesi

Ripple tarafından işe alınmadan önce Varadhan, Ekim 2017’den Aralık 2020’ye kadar Amazon’un teslimat deneyimi başkan yardımcısı olarak hizmet vermişti.

Yeni işi ile ilgili yaptığı açıklamasında Varadhan, teknolojik ilerlemenin insanlık üzerinde son derece olumlu bir etkisi olabileceğini iddia etti ve “Amazon’un 15 yıldır önde gelen mühendislik ekiplerinde, insanlara yaşamları için gerekli olan temel gereksinimleri sağlayan, müşteri odaklı yeniliklere ilk elden tanık oldum.” ifadelerini kullandı.

Varadhan’a göre Ripple ağı, Internet of Value ile Blockchain’in gücünü ortaya çıkararak küresel finans ağını daha verimli hale getirecek ve para transferi yapmak bir e-posta göndermek kadar kolay hale gelecek. Konuyla ilgili olarak Varadhan şu ifadeleri kullandı:

Ripple’ın finansal ağı RippleNet ve RippleX açık geliştirici platformu, finans kurumlarının,, kurucuların ve girişimcilerin yani dünyanın her yerindeki insanların işlem yapma şeklinin hızını, maliyetini ve güvenilirliğini önemli ölçüde artırmasına olanak tanıyan Blockchain ve dijital varlık teknolojisinin gücünü ortaya çıkarıyor.

Deneyimli Ripple Kadrosu

Aralık ayında, bankacılık alanındaki en güçlü kadınlardan biri olarak kabul edilen JPMorgan Chase’in eski düzenleyici işler müdürü Sandie O’Connor, Ripple’in yönetim kuruluna katıldı.

O’Connor, Ripple’in yönetim kuruluna katılması ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı yasadışı menkul kıymet satışı iddiası ile dava açmasından sadece bir hafta önce gerçekleşmişti.

Yasal sorunlarına rağmen Ripple görünüşe göre yüksek profilli yöneticiler için çekici olmaya devam ediyor.Total
1
Shares
1 yorum
  1. XRP mahkeme sonrası planlarını yapmış görünüyor. Mahkemeden de olumlu bir haber gelirse büyük pick yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 11/01/2021

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Kurucunun Yeni Cüzdan Güvenlik Önerisi

İlgili Haberler