“Ripple Kurucu Ortağından SEC Davası Hakkında Açıklamalar ve Kripto Endüstrisi Eleştirisi”

Bitcoin Haber

Ripple şirketi kurucu ortağı Chris Larsen, Bloomberg ile yapılan röportajda, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davaya ilişkin açıklamalar yaptı. Larsen, davada çıkacak kararın sadece Ripple için değil, tüm kripto para endüstrisi için önemli olacağını ifade etti. SEC’in son zamanlarda Binance ve Coinbase‘e açtığı davalar, kripto para şirketleri ile mali düzenleyici kurumlar arasında gerilimin artmasına neden oldu.

Coinbase’in CEO’su Biran Armstrong da mali düzenleyici kurumlara tepki gösterdi. Armstrong, hatta borsanın merkezini ABD dışına taşımayı düşündüğünü belirtti. Ripple davasında ise yargıç, Ripple’in XRP satışlarının yatırım sözleşmesi niteliği taşımadığına karar verdi. Ancak davanın temyiz süreci devam ediyor.

Larsen, ABD’nin kripto endüstrisine liderlik konusunda yetersiz olduğunu ve düzenleyici belirsizliğin endüstriyi olumsuz etkilediğini dile getirdi. SEC ile Ripple arasındaki davanın tüm kripto endüstrisi için önemli olduğunu vurgulayan Larsen, SEC Başkanı Gensler’a da eleştirilerde bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uniswap (UNI) Fiyatında Düşüş Baskısı Artıyor: Ayılar Kontrolü Ele Geçirecek Mi?

Sonraki Haber

Tecrübeli Analistten Kripto Para ve Teknoloji Hisseleri İçin Düşük Performans Uyarısı

İlgili Haberler