Ripple, Her Ay 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açıyor: İşte Detaylar

Bitcoin Haber

Her ayın ilk günü Ripple, XRP Ledger içinde programlanmış bir emanet sisteminden 1 milyar XRP’nin kilidini açıyor. Ekim ayının ilk günü de bu süreç tekrarlanacak ve 100 milyon, 400 milyon ve 500 milyon XRP olmak üzere toplamda 1 milyar XRP’nin kilidi açılacak. Bu miktar, mevcut dolaşım arzının %1,87’sine ve Ripple’ın Şubat 2027’ye kadar aylık olarak serbest bırakacağı 46,69 milyar XRP token’lik miktarın bir kısmına işaret ediyor.

Ripple’ın kontrolünde olan iki cüzdan adresi bulunmakta ve bu cüzdanlarda önümüzdeki beş ay içerisinde aylık olarak eklenecek emanetler için 5 milyar XRP tokenı bulunuyor. Bu emanet sistemi, XRP’nin belirli koşullar yerine getirilmedikçe kullanılmasını imkansız hale getiriyor. Ripple, bu sistem sayesinde her ayın ilk günü 1 milyar XRP, toplamda 55 milyar XRP serbest bırakıyor.

Ancak, aylık 1 milyar XRP serbest bırakılsa bile, Ripple bunları tamamen harcamıyor ya da satmıyor. Bunun yerine, kalan tokenları gelecekteki sürümler için yeni emanet cüzdanlarına kilitleyerek, tüm XRP’lerin dolaşıma girmesi için gereken süreyi uzatıyor.

Eylül ayında 1 milyar XRP tokenı emanet cüzdanlarından çıktı ve bu miktarın %80’i yani 800 milyonu 2027 yılının Ocak ve Şubat aylarına kadar piyasaya sürülmek üzere yeniden kilitlendi. Geriye kalan 200 milyon XRP’den 100 milyonu 11 Eylül’de, 75 milyonu 18 Eylül’de ve 50 milyonu 22 Eylül’de harcandı ve dolaşıma dahil edildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Paradigm’den SEC’ye Binance Davası Eleştirisi: Standart Kuralları Atladılar

Sonraki Haber

Bitcoin ABD Dolarını 10 Yılda Geride Bıraktı

İlgili Haberler