Ünlü Analist: XRP Yatırımcıları İçin Son Durak!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci altcoin olan Ripple (XRP) Mart ayında 0.11 dolar seviyesine geriledikten sonra son ralli ile birlikte fiyatını %100’ün üzerinde arttırmayı başardı. Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta 9.400 dolar seviyesini görürken XRP, bir makro düşüş trendinden sonra güçlenerek 0.23 doların üzerine çıktı.

Ancak bu iyileşmenin yanında kripto para analistleri XRP’nin bir düşüş eğilimi içine gireceğini ifade ediyor. Hatta bir analist yaptığı son açıklamada bugünkü noktanın XRP yatırımcıları için “son durak” olduğunu belirtiyor.

Son Durak

1980’den bu yana bir piyasa analisti olan Peter Brandt’a göre XRP / BTC grafiği şu anda boğalar için “çaresiz bir son durak” noktasında bulunuyor. Brandt’ın açıklamalarına göre elinde yüksek miktarda XRP bulunduran ve bag holders olarak tanımlanan yatırımcılar şu anda kripto para biriminin fiyatını düşürmemek için büyük çaba harcıyor. Brandt, bu noktada bag holders’ın adeta ölüm kalım savaşı verdiğini ve buna rağmen satış baskısının ağır basmaya başladığını dile getirdi.

Öte yandan Brandt, Mart ayındaki çöküşler sırasında  BTC’nin 1.000 dolara gerileyebileceğini ifade ederek de yatırımcıları endişelendirmişti.

Bunun yanı sıra XRP’nin özellikle BTC karşısında güç kaybetmeye başladığını düşünen yalnızca Brandt değil. Brave New Coin’de bir kripto analisti olan Josh Olszewicz de yakın zamanda paylaştığı bir tablo ile XRP’nin güç kaybettiğini dile getirmişti.

Brandt’ın açıklamalarında olduğu gibi Olszewicz de aylarda XRP birikimi yaptıktan soran en düşük seviyelerden satış yapanlara değindi ve yatırımcıların kayıplarının büyük olduğunu ifade etti. Ayrıca varlığın tarihsel likidite eksikliği olan bir bölgeye girdiği ve fiyatların bu seviyelerden hızlı bir şekilde düşebileceği de belirtiliyor.

Sıra Bitcoin’de

XRP ile ilgili durum ne olursa olsun analistler Bitcoin’in yakın zamanda tüm altcoin’lerden daha iyi performans sergileyeceğini ifade ediyor. Eğer bu tahminler gerçekleşirse XRP/BTC paritesindeki düşüş kaçınılmaz hale gelebilir.

Hem mevcut ekonomik koşullar hem 5 gün içinde gerçekleşecek olan Bitcoin madencilik ödülü yarılanması sebebiyle piyasada kısa vadeli yaklaşımlar karışık olsa da uzun vadede neredeyse tüm isimler bir yükseliş olacağı konusunda hemfikir gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple’ın Önemli Adımı: ISO Global Standartlar Birliği

Sonraki Haber

Kripto Yanlısı Bankada BTC İşlem Hacimlerinde Artış Var

İlgili Haberler