Ripple Davası: XRP Tokeninin Menkul Kıymet Olmadığına Yönelik Davada Son Durum

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları tarafından dikkatle izlenen Ripple davasında yeni bir gelişme yaşandı. Ripple’ın hukuk ekibi, Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) temyiz gerekçesinin büyük ölçüde bir hakimin XRP tokeninin bireysel yatırımcılara satış için bir menkul kıymet olarak nitelendirilmediği yönündeki kararından memnuniyetsizliğe dayandığını belirtti.

Avukatlar, davada “geçici temyiz için gerekli istisnai koşulların” bulunmadığını ifade etti ve hakimi hem temyiz talebini reddetmeye veya ertelemeye çağırdı. Ağustos ayında SEC, Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin büyük ölçüde SEC yönergeleri kapsamında bir menkul kıymet olmadığına hükmettiği Temmuz ayındaki bir mahkeme kararını temyiz etmek ve durdurmak için harekete geçmişti.

SEC, Howey testinin kriptoda esnek bir biçimde uygulanması için onay almayı hedefliyor. Bu durum, altcoinlerin çoğunun SEC’nin kontrolü altına gireceği anlamına geliyor. Eğer 21’inci Yüzyıla Uyum Yasası yıl bitmeden kabul edilirse sorun kökten çözülebilecek.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kontrolden çıktığını ve gerçekler ile yasalar konusunda sürekli yanıldığını ifade etti. SEC, bu yıl Binance ve Coinbase borsasına açtığı davalarla birçok altcoini hedef aldı. Ancak, XRP ve GBTC konusunda mahkemenin verdiği kararlar, SEC için birer ağır darbe oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Warren Buffett’ın Bitcoin Karşıtı Görüşü Yatırımcıları Nasıl Etkiliyor?

Sonraki Haber

Kripto Para Düşüşünün Sebepleri: Risk İştahı, GBTC ve Düzenleyici Baskılar

İlgili Haberler