Coinbase’den Önemli Binance USD (BUSD) Hamlesi!

Bitcoin Haber

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase, Pazartesi günü yaptığı açıklamada 13 Mart itibariyle Binance USD (BUSD) ticaretini askıya aldığını duyurdu. Hareket, ABD düzenleyicisinin bu ayın başlarında stabilcoin’i olası bir kayıt dışı menkul kıymet olarak araştırdığını söylemesinin ardından geldi.

Coinbase’den BUSD Hamlesi

Bir Coinbase sözcüsü Forkast’a e-posta yoluyla “BUSD‘yi incelerken, artık listeleme standartlarımızı karşılamadığını belirledik” dedi.

Coinbase token listelemelerini, web sitesine göre, icra kurulu başkanı Brian Armstrong ve yönetim kurulu üyeleri dışında varlıkları inceleyen bir komite olan Dijital Varlık Listeleme Grubu aracılığıyla yönetiyor.

Coinbase Twitter’da, kullanıcıların askıya alma işleminden sonra da BUSD’lerine erişebileceklerini ve çekebileceklerini yazdı. CoinMarketCap verilerine göre BUSD şu anda 10,6 milyar ABD doları piyasa değeriyle en büyük üçüncü stabilcoin konumunda.

Coinbase daha önce 15 Şubat’ta resmi hesabından ABD doları destekli sabit coinlerin menkul kıymet olmadığını belirten bir tweet atmıştı.

BUSD ve Paxos Olayı

BUSD’nin sahibi ve işletmecisi olan Paxos’a, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından Ethereum tabanlı stabilcoin ihracını 21 Şubat’tan itibaren askıya alması emredildi. Paxos, stabilcoin’i en az Şubat 2024’e kadar destekleyeceğini belirtti.

New York merkezli Paxos ayrıca bu ayın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir Wells bildirimi aldı ve stabilcoin’i kayıtsız bir finansal menkul kıymet olarak gördüğü için kurumdan olası bir yaptırım eylemi konusunda uyardı.

Paxos geçtiğimiz hafta BUSD’nin bir menkul kıymet olmadığını ve SEC ile “yapıcı görüşmeler” yürüttüğünü belirten bir açıklama yayınladı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, bu ayın başlarında yaptığı bir e-posta açıklamasında, markasını yalnızca BUSD ile kullanılmak üzere Paxos’a lisansladığını söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyat Beklentisi: Ripple’da Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Aralıkta Sıkıştı, Yeni Artışı Başlayacak Mı?

İlgili Haberler