İddia: XRP Ralliye Başlayacak Ve Bu Kriptoya Karşı Değer Kazanacak

İddia: XRP Ralliye Başlayacak Ve Bu Kriptoya Karşı Değer Kazanacak

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP son zamanlarda karışık sinyaller veriyor. Geçtiğimiz günlerde güçlü bir hamle ile 0.33 dolar seviyesine yükselen ve orada bir reddedilme ile karşılaşan XRP’nin fiyat hareketleri o zaman beri yavaşladı.

Reddedilme sonrasında düşüşe geçen XRP yeniden bir destek bulana kadar 0.27 dolara kadar geriledi. Ancak XRP boğaları fiyatı 0.30 doların üzerine taşımak için büyük bir çaba sergiledi ve yazının yayına hazırlandığı sırada fiyat tam olarak 0.30 dolar bandında seyrediyor.

Boğalar Kazanabilecek Mi?

Analistlere göre eğer XRP yatırımcıları daha yüksek seviyelerin görülmesini istiyorlarsa öncelikle 0.30 dolarlık seviyenin üzerinde kalmayı başarmaları gerekiyor. Çünkü daha önce bu seviyede birçok reddetme ile karşılaşıldı ve 0.30 dolar önemli bir direnç seviyesi olarak işlem görmeye başladı.

Ancak XRP’de görülen fiyat hareketlerini değerlendiren analistler, yükselişin başlayabileceğini ifade ediyorlar. Çünkü XRP yükseliş ivmesini başlattığından bu yana 0.27 doların altına düşmedi ve her ne kadar güçlü bir direnç seviyesi ile karşılaşılmış olsa da 0.27 dolar da önemli bir destek seviyesi oldu. Düşüşün yaşanmamış olması da analistlerce ralli sinyali olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin ve XRP

XRP/BTC işlem çiftini değerlendiren analistlerin de artış beklediği görülüyor. Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi, XRP’nin yükselişe devam edebileceğini ve diğer altcoin’leri takip edeceğini ifade etti. Analiste göre XRP’nin artışının devam etmesi halinde kripto para birimi Bitcoin karşısında da değer kazanacak.

Şu anki grafiklere bakıldığında XRP’nin Bitcoin karşısında %0.69’lük bir düşüşle 0,00002519 BTC’den işlem gördüğünü ifade edebiliriz. Pentoshi’ye göre XRP artışının başlaması ile bu oran pozitife dönecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.